Sytuacja bieżąca w kraju

Prognoza pogody:
Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północnym zachodzie kraju. Miejscami opady śniegu, na Wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -4°C lokalnie na krańcach wschodnich do -2°C w centrum i 0°C na zachodzie kraju, nad samym morzem od 0°C do 3°C, w kotlinach podgórskich od -5°C do -3°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.
Środa 16.12.2009

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, głównie na południu oraz na krańcach północnych. Lokalnie, zwłaszcza na Pomorzu, mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -9°C do -5°C, nad morzem  około -2°C, w kotlinach podgórskich od -9°C do -7°C.
Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.
W dzień na południu kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lokalnie duże. Na południu kraju okresami opady śniegu, w górach opady silniejsze. Nad morzem przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -7°C na Podlasiu, około -5°C w centrum do -2°C na zachodzie, nad morzem od -2°C do 0°C, w kotlinach podgórskich od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany wschodni i południowo-wschodni, tylko na Wybrzeżu południowo-zachodni.

Czwartek/Piątek 17.12 i 18.12.2009

Prognoza pogody:
Przewaga zachmurzenia dużego. Okresami opady śniegu, głównie na wschodzie   i południu kraju, w tych rejonach okresami opady mogą być silniejsze. Temperatura minimalna od -18°C, -17°C na północnym- wschodzie do -12°C, -10°C w centrum i -10°C, -8°C nad morzem. W kotlinach górskich około -20°C.
Temperatura maksymalna od -14°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich do -8°C w centrum i -4°C, -2°C nad morzem.
Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

Źródło: IMiGW/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!