PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Czempiony

XXII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu



Bydło mleczne
BORKA 18 – jałówka czarno-biała w wieku 10–12 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zwierząt Zarodowych w Chodeczku, FARA 8 – jałówka czarno-biała w wieku 13–15 miesięcy z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach, MINA – jałówka czerwono-biała w wieku 13–15 miesięcy Sławomiry i Krzysztofa Zalewskich z Grajewa, AGA 14 – jałówka czarno-biała cielna z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubiniu, EMILIE 3 – jałówka czerwono-biała cielna Waldemara Lisa z Księżego Dworu, BARKA 14 – pierwiastka czarno-biała z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubiniu, WERA 26 – krowa czarno-biała w II laktacji z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubiniu, GIZELA 10 – krowa w III laktacji z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach, DINA – krowa czerwono-biała Sławomiry i Krzysztofa Zalewskich z Grajewa, BURZA – krowa polska czerwona Jana Solarczyka z Wróblówki, FREZJA 19 – krowa rasy jersey ze Stadniny Koni w Michałowie, BRYZA – krowa simentalska z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej.

SUPERCZEMPIONKĄ JAŁÓWEK ZOSTAŁA AGA 14 Z ROLNICZEJ SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNEJ W LUBINIU, A SUPERCZEMPIONKĄ KRÓW – WERA 26 TAKŻE Z RSP W LUBINIU.

Bydło mięsne
JEMEN – buhajek do 24 miesięcy rasy charolaise z firmy Radan w Trzebieli, JAZGOT – buhajek do 24 miesięcy rasy limousine z Provimi-Rolimpex w Bieganowie, KOS – buhajek do 24 miesięcy rasy simentalskiej z Agrofirmy w Witkowie, ILUMINATOR – buhaj powyżej roku rasy limousine z Provimi-Rolimpex w Bieganowie, HARPUN – buhaj powyżej roku rasy red angus z Agrofirmy w Witkowie, IMPASSSE III – krowa rasy limousine z Provimi-Rolimpex w Bieganowie, MADONA – krowa rasy charolaise z Radan w Trzebieli, LEONORA 10 – krowa rasy hereford z Agrofirmy w Witkowie, GIRL 9 – krowa rasy salers z Agrofirmy w Witkowie, GEORGINA – krowa rasy red angus z Agrofirmy w Witkowie, IDOLE III – jałówka rasy limousine z Radan w Trzebieli, MALICIEUSE V – jałówka rasy charolaise z Radan w Trzebieli, BECIA – jałówka rasy angus czarny Zbigniewa Szychulskiego, ISERE V – jałówka rasy limousine z Provimi-Rolimpex w Bieganowie, MADONA III – jałówka rasy charolaise z Radan w Trzebieli, LINEA 11 – jałówka rasy hereford z Agrofirmy w Witkowie, BAZALINE – jałówka rasy simentalskiej z Agrofirmy w Witkowie, BLANKA – jałówka rasy red angus z Agrofirmy w Witkowie, DELIA 1 – jałówka rasy salers z Agrofirmy w Witkowie.

SUPERCZEMPIONEM BYDŁA MIĘSNEGO ZOSTAŁ BUHAJ LIMOUSINE ILUMINATOR Z PROVIMI-ROLIMPEX W BIEGANOWIE.

Konie
DŻAGA - klacz małopolska ze Stadniny Koni w Prudniku, BANKIET – ogier wielkopolski ze Stada Ogierów w Sierakowie, IRYDA – klacz wielkopolska ze Stadniny Koni w Racocie, BUMERANG – ogier szlachetnej półkrwi Malwiny Miklas ze Szczytna, SILVITA – klacz szlachetnej półkrwi Pawła Mazurka ze Świdnicy, BURGUND – ogier śląski ze Stada Ogierów w Książu, BERNIKLA – klacz śląska ze Stada Ogierów w Sierakowie, MISTER – ogier sztumski Grzegorza Senderskiego ze Steblewa, TRON – ogier sokólski Piotra Wasiluka z Hajnówki, MAMBA – klacz sztumska Romana Szulika z Sąpolna, PERŁA – klacz sokólska Henryka Strzeleckiego z Łomży, GEJZER – ogier huculski Katarzyny Żurawicz z Bukowy Małej, LIRA – klacz huculska z Zakładu Doświadczalnego w Odrzechowej, TACYT – ogier konik polski Sławomira Walczuka z Laskowca, KLATKA – klacz konik polski ze Stadniny Koni w Dobrzyniewie, RAKOCZY – ogier trakeński Andrzeja Grada z Dawid, AL-B-AN KICIN – ogier kuc szetlandzki Mariusza Antkowiaka z Trzebawy, IMNO KAIJA – klacz kuc szetlandzki Mariusza Beblota ze Stanisławowa.

Świnie
KNUREK W.B.P. Mieczysława Gawełka z Zamościa, LOSZKA W.B.P. Jana Deki z Biskupiej Woli, KNUREK P.B.Z. Henryka Lesińskiego z Mierzyna, LOSZKA P.B.Z. ze Stacji Badawczej Trzody Chlewnej w Żernikach, KNUREK HAMPSHIRE Marka Gręźlikowskiego z Dobrzejewic, KNUREK DUROC Pawła Błońskiego z Zająca, KNUREK PIETRAIN Henryka Lesińskiego z Mierzyna, KNUREK LINII 990 z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Pawłowicach, KNUREK MIESZAŃCOWY Mieczysława Gawełka z Zamościa, LOSZKA MIESZAŃCOWA Kazimierza Tokarskiego z Tuszowa.

Owce
TRYK MERYNOS POLSKI ze Stadniny Koni w Dobrzyniewie, MACIORKA POLSKIEJ OWCY NIZINNEJ Tadeusza Cebuli z Woli Rakowej, MACIORKA SUFFOLK z Hodowli Zarodowej Żołędnica, TRYK BERISZON Waldemara Krygiera z Piotrkowa Kujawskiego, MACIORKA LINII PLENNO-MIĘSNEJ BCP z Akademii Rolniczej w Lublinie, TRYK POLSKIEJ OWCY GÓRSKIEJ Andrzeja Zubka z Ratułowa.

Kozy
KOZA RASY BURSKIEJ Dariusza Czyżewskiego z Olszyny Dolnej, KOZA RASY BARWNEJ USZLACHETNIONEJ Piotra Skoniecznego z Ignackowa.

Drób
Zestaw hodowlany KUR NIEŚNYCH do intensywnej produkcji jaj HY-LINE Brown firmy H&P w Orzeszach Gardawicach, stadko rodzicielskie KUR NIEŚNYCH ROSA 1 z Rszewa, stadko rodzicielskie KUR NIEŚNYCH ASTRA D z Zakrzewa, stadko rodzicielskie KUR MIĘSNYCH FLEX z Solistówki, stadko rodzicielskie KACZEK TYPU PEKIN z Ośrodka Hodowli Kaczek w Lińsku, stadko hodowlane GĘSI BIAŁYCH KOŁUDZKICH z Zakładu Doświadczalnego w Kołudzie Wielkiej, stadko rodzicielskie INDYKÓW HYBRYD XL z Fermopolu w Świebodzinie, stadko STRUSI AFRYKAŃSKICH Henryka Baranowicza z Zielonej Góry.

Króliki
BELGIJSKI OLBRZYM SZARY Arkadiusza Makowiczuka, BELGIJSKI OLBRZYM BIAŁY Piotra i Romana Cerkaskich, SROKACZ OLBRZYM Adama Malczyka, FRANCUSKI BARAN SZARY Ryszarda Bortnika, WIELKI JASNOSREBRZYSTY Anny Nikodem, SZYNSZYL WIELKI Eryka Maciończyka, WIEDEŃSKI NIEBIESKI Gustawa Gomoli, NOWOZELANDZKI CZERWONY Brunona Bluszcza, NOWOZELANDZKI BIAŁY Tadeusza Mazurka, KALIFORNIJSKI Mirosława Adamczyka, TERMONDZKI BIAŁY Jerzego Ćwieląga, CASTOREX Jerzego Otulakowskiego, REX SZYNSZYLOWY Andrzeja Kwapisza.

Szynszyle
Samiec odmiany STANDARD i samica odmiany CZARNA AKSAMITNA Agnieszki i Bernarda Baranowskich z Radwanowic.

Nutrie
Jerzy Miler za NUTRIĘ STANDARDOWĄ, Lucyna Urbaniak za NUTRIĘ GRENLANDZKĄ, Mirosław Biedziak za NUTRIĘ CZARNĄ DOMINUJĄCĄ, PERŁOWĄ I BURSZTYNOWO-ZŁOCISTĄ.

Rasy rodzime
KROWA POLSKA CZERWONA Tadeusza Szymusiaka z Załucznego, KROWA BIAŁOGRZBIETA Bogdana Linkiewicza z Wisznic, KROWA RASY POLSKIEJ CZARNO-BIAŁEJ Teresy Steblik z Zielnowa, KROWA POLSKA CZERWONO-BIAŁA z Zakładu Doświadczalnego w Odrzechowej, LOSZKA PUŁAWSKA Andrzeja Kołtuna z Liśca, LOSZKA ZŁOTNICKA PSTRA z PR „Globus” w Głogowcu, LOSZKA ZŁOTNICKA BIAŁA Eugeniusza Tadeusza z Troszczenia, MACIORKA WRZOSÓWKA, ŚWINIARKA i POLSKA OWCA GÓRSKA ODMIANY BARWNEJ Krzysztofa Radkiewicza z Budna, TRYK WRZOSÓWKI, ŚWINIARKI i POLSKIEJ OWCY GÓRSKIEJ Józefa Kuli z Maruszyny, KRÓLIK POPIELNIAŃSKI z Ośrodka EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie, SZYNSZYLA BEŻOWA Jana i Krystyny Głąbickich z Pabianic, KACZKI PEKIN FRANCUSKI i GĘŚ RYPIŃSKA ze Stacji Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego w Dworzyskach, KURY ZIELONONÓŻKI KUROPATWIANE z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Chorzelowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!