Pochmurno, tylko lokalnie większe przejaśnienia. W całym kraju okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13 do -9°C, jedynie na wybrzeżu od -9 do -6°C, w regionach górskich od -14 do -11°C. Wiatr wschodni słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny i porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody:
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w pierwszej części nocy. Miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie mogą utworzyć się mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -17 do -12°C, jedynie na Wybrzeżu od -12 do -9°C, w kotlinach górskich od -20 do -15°C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby.

Sobota 19.12.2009

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13°C w centrum i na wschodzie do 8°C na Pomorzu Zachodnim i -7°C na Wybrzeżu. W kotlinach górskich około -14°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Na wschodzie i południu oraz na Wybrzeżu okresami opady śniegu, lokalnie na północy i zachodzie mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -20°C na północnym wschodzie i w kotlinach górskich do 12°C w Małopolsce i na Wybrzeżu. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Niedziela 20.12.2009
Prognoza pogody:
Za zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na Wybrzeżu i Pomorzu. Miejscami na wschodzie i północy opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13°C na północnym-wschodzie i Podkarpaciu do 8°C na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni.


Dzisiejszej nocy najniższa temperatura minimalna wyniosła -17,4°C w Jeleniej Górze i -17°C w Rzeszowie.

Źródło: IMGW

Podobał się artykuł? Podziel się!