PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Dla dzieci rolników

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 14 sierpnia organizuje ,,Spartakiadę na wesołoSamorząd rolniczy bowiem w tym roku po raz pierwszy samodzielnie w dniach 10 – 23 sierpnia organizuje w Serpelicach, powiat Łosice letni wypoczynek dla 100 dzieci , których rodzice ubezpieczeni są w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Kolonie dofinansowane są przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Ich uczestnicy zostali wytypowani przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. Są to przede wszystkim dzieci pochodzące z najuboższych wiejskich rodzin, których nie stać byłoby samemu na sfinansowanie letniego wypoczynku dla swoich pociech.

W tegoroczne wakacje z kolonii współfinansowanych przez Fundusz Ubezpieczenia Społecznego Rolników skorzysta ponad 17 tysięcy dzieci , których rodzice ubezpieczeni są w KRUS. Maksymalna wysokość dofinansowania na 1 dziecko wynosi 700 złotych.
FSUSR zawarł 73 porozumienia z organizacjami kolonii. Dofinansowanie na organizacje letniego wypoczynku dla dzieci rolników otrzymały wyłącznie organizacje społeczne, zawodowe lub samorządowe działające w obszarze polityki społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej na rzecz rolników i członków ich rodzin.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!