PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Dlaczego odszedł minister Kalemba?

Dlaczego odszedł minister Kalemba?

Brak realizacji ustaleń przyjętych na Radzie Ministrów w dniu 25 lutego 2014 r., tj. działań dotyczących zwalczania skutków wystąpienia dwóch przypadków AFS u dzików w pobliżu granicy z Białorusią – taką przyczynę złożenia dymisji podał Stanisław Kalemba.



W oświadczeniu przekazanym dziennikarzom minister dowodzi, że jego dymisja jest następstwem „braku zdjęcia nadwyżek trzody chlewnej ze strefy z ograniczeniami (przy granicy z Białorusią) w formie uzupełnienia rezerw strategicznych państwa przez Agencję Rezerw Materiałowych podległą Ministrowi Gospodarki.”

Jak wiadomo z doniesień PAP, minister gospodarki Janusz Piechociński naciskał na ministra Kalembę, aby podał się on do dymisji. Jak podaje w swoim oświadczeniu Stanisław Kalemba, „28 lutego br. Minister Gospodarki wydał w tym zakresie (tj. co do ARM - dop. red.) decyzje. Jednak nie są one realizowane.”

Już jutro oczekiwane jest wskazanie przez PSL kolejnego ministra.

Przebieg wydarzeń wskazuje zatem na konflikt w PSL. 

- Najprawdopodobniej jakiś konkurent ministra Kalemby, może były minister Marek Sawicki, powróci na tę funkcje. Odczytujemy tę całą sytuację raczej jako walkę frakcji w Polskim Stronnictwie Ludowym i to jest faktyczna przyczyna tej dymisji a nie walka o interesy rolników - ocenił szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.

W załączeniu "Oświadczenie" ministra Stanisława Kalemby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • Karol 2016-11-15 14:17:33
    Gdzie jest minister on tam powinien byc o nie się cionga po Chinach
  • aze 2014-03-16 21:13:19
    ha ha "nowy " minister pogoni .....
  • Kolodziej 2014-03-14 10:03:14
    Kalemba niczemu nie jest winien w tej aferze z ASF. Co mógł zrobić to zrobił: stworzył szeroką strefę buforową, zakazał transportu wewnątrz strefy wszystko ponad to co było nawet zalecane przez KE. O takiej rzeczy jak interwencyjny skup decyduje się na posiedzeniu rządu a nie w ministerstwie. Ludzie! ja się pytam dlaczego produkując wieprzowinę, która tylko w 80% pokrywa zapotrzebowanie krajowe my dusimy się nadmiarem mięsa??????? I kto jest temu winien? Kalemba? Dlaczego nie można wstrzymać importu? Bo co umowy? Jak się pojawi tania wieprzowina np. w Dani czy w Niemczech to się jedzie i kupuje. Co to za pitolenie!! Rząd jest nieudolny i siedzi w kieszeni zachodnich koncernów. Polska jest ciągle zależna jak nie od Związku Radzieckiego to od Unii jeśli nie od Układu Warszawskiego to od NATO czy my mamy niewolnictwo w genach???
  • Robert. 2014-03-14 09:18:03
    To co będzie się dziać w polskim rolnictwie to fizjologom się nie śniło .TERAZ MUSI BYĆ MINISTER CZARODZIEJ .Ponad siły ludzkie .
  • Han 2014-03-14 09:00:25
    Uff,

    leżące go się nie kopie ale to był najsłabszy minister rolnictwa po okresie transformacji. Takie są fakty. typowy opowiadacz. stary pierdziel. ŻEBY TYLKO NOWY MINISTER POGONIŁ TE SZALCZYKOWA. Ona w duecie z Kalemba to grabaze polskiego rolnictwa zwłaszcza ekologicznego !
  • qwerty 2014-03-14 07:20:24
    LUDZIE!! Unia ma nas głęboko w ..... wczoraj k 2 na przejście drogowe w Koroszczynie z Austrii do Rosjii wieźli żywe świnie 160 sztuk przez teren zapowietrzony ASF unijne dla rosji jest dobre a nasze zestrefy w której nie zachorowała nasza żadna świnia jest be tak Unia załatwia swoje interesy poza plecami polski a pan Związek o tym wie bo bez jego podpisu te świnie nie mogły by przejechać tym korytarzem powietrznym z ASF
  • rolnik wyborca 2014-03-14 05:15:46
    PSL jest skończony!!!!!!!!!!! Kalemba i ten cały PSL to jedna wielka klika która przyssała się do Agencji Rządowych typu ARIMR jak pijawki i koryta nie oddadzą!!!!! U nas w ARIMR Wrocław to same Swinie z pomoru z ASF PSL siedzą i nie wiedzą już jak oszukiwać rolników. Zero wiedzy i kompetencji. Same głąby kapuściane. Sprawę czas zacząć nazywać po imieniu i wond z tym bydłem PSL z ARIMR.
  • Edek 2014-03-14 01:24:58
    Kiepski minister rolnictwa nic nie zrobił dla rolników i Polskiej wsi. Najważniejsze były dla niego układy, układziki i stołki dla swoich przykład Dolnosląska ARiMR totalny bałagan, chaos, rolnik sie nie liczy ważni są tylko działacze. Afera z Młodymi rolnikami ARiMR przegrywa w Sądach wszystko co można przegrać. Mam nadzieje, że wyborcy rolnicy zakończą tą agonie PSL i w przyszłym parlameńcie nie będzie zielonej koniczyny.
  • rolnik 2014-03-13 21:37:33
    A mnie jest szkoda Stacha...