W ciągu tego miesiąca odbędzie się 18 regionalnych i lokalnych imprez plenerowych organizowanych przez Grupy Partnerskie należące do Krajowej Sieci, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa.

Dziedzictwo to bogactwo to bogactwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne danego miejsca czy regionu, które stanowi powód do dumy jego mieszkańców. To ten niepowtarzalny nigdzie indziej na świecie widok, dźwięk, dotyk smak i zapach. To kultywowane wciąż tradycje i zwyczaje, lokalne i regionalne przysmaki, wyroby rękodzielnicze, jedyne w swym rodzaju krajobrazy i przyroda, barwne święta i prace dnia codziennego.

Grupy Partnerskie dążą do tego, by to niezmierzone bogactwo nie tylko chronić od zapomnienia, ale także nadawać mu nową wartość – poprzez działanie na rzecz rozwoju turystyki dziedzictwa i ekoturystyki, tworzenie ekomuzeów, marek lokalnych produktów, ochronę przyrody, edukację ekologiczną i wspieranie przedsiębiorczości społecznej.

W programie Dni zaplanowano mnóstwo atrakcji w różnych regionach Polski. Już teraz warto zaplanować uczestnictwo w choć jednej z tych barwnych imprez. Zapraszamy do zapoznania się z Kalendarzem Wydarzeń Dni Partnerstwa 2008.

Więcej informacji na www.dnipartnerstwa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!