Takie zapewnienie na piśmie otrzymał Szymon Kuczyński z Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku od ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Podczas spotkania minister zapewnił, że sprawa na pewno zostanie załatwiona na korzyść rolników. Obecnie przesłane będą listy z danymi rolników do ARiMR i oni jako pierwsi otrzymają dopłaty bezpośrednie.

Ponadto Pani wojewoda lubelski Genowefa Tokarska spotkała się w tej samej sprawie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Markiem Sawickim. Podczas spotkania minister Sawicki potwierdził maksymalne przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników - dostawców rzepaku dla Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie Spółka z o.o.

W spotkaniu, które odbyło się w budynku ministerstwa wziął udział również udział członek Zarządu ZT w Bodaczowie Sp. z o.o. który poinformował, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną opinię dla inwestora strategicznego ZT w Bodaczowie oraz, że do przeprowadzenia transakcji brakuje jeszcze tylko pozytywnej decyzji banków.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, decyzje, które mają podjąć banki w sprawie zakładów są już na dobrej drodze i rolnicy otrzymają wypłaty pieniędzy najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!