Jak poinformowała w czwartek rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka, lista samorządowych projektów została zatwierdzona przez ministra administracji i cyfryzacji. W sumie małopolskie samorządy złożyły 59 wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych.

W przyszłym roku dotacje otrzymają powiaty: bocheński, brzeski, nowotarski, myślenicki, dąbrowski, wadowicki, limanowski, wielicki oraz gminy: Krzeszowice, Limanowa, Wolbrom, Szczawnica, Niepołomice, Podegrodzie, Dębno, Krynica-Zdrój, Kety, Gorlice.

- Teraz samorządy mogą rozpocząć procedury przetargowe. Umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do 31 marca przyszłego roku. Inwestycje powinny być zakończone do 15 listopada 2012 roku, a rozliczone - do końca przyszłego roku - wyjaśniła Sieradzka.

Według urzędników, dzięki dotacjom Małopolska w przyszłym roku ma szansę na przebudowę ponad 50 km dróg powiatowych i prawie 15 km dróg gminnych.

Na realizację programu w 2012 r. Małopolska otrzyma 14,3 mln zł, a w każdym następnym roku po 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona jest na drogi powiatowe, a połowa na gminne. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 30 procent planowanych kosztów - pozostałe fundusze samorządy muszą wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów.

Podobał się artykuł? Podziel się!