- Pan premier spotyka się ze swoimi politykami, posłami. Myślę, że w dniu dzisiejszym ogłosi decyzję - powiedział w piątek dziennikarzom w Sejmie Pawlak.

Donald Tusk powiedział dziennikarzom w Sejmie, że o godz. 15.30 odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem

Premier spotkał się z Kalembą w czwartek. Kalemba mówił po spotkaniu, że przebiegało w dobrej atmosferze, a dotyczyło najważniejszych spraw do rozwiązania, czyli m.in. Agencji Rynku Rolnego oraz kontroli w spółce Elewarr. Dodał, że spodziewa się, iż w piątek premier podejmie decyzję ws. jego kandydatury.

Kalemba proponuje, aby Elewarr został sprywatyzowany, ale poprzez wykup grup producentów i rolników. Polityk PSL opowiedział się też za wprowadzeniem przepisów, które uniemożliwią obchodzenie ustawy kominowej ograniczającej zarobki w spółkach Skarbu Państwa. Kalemba jest zwolennikiem utrzymania KRUS, ale przyznaje, że potrzebne są zmiany w tym systemie.

Kandydatura Kalemby budzi mieszane uczucia w koalicyjnej Platformie. - Kalemba to bardzo specyficzny człowiek. Na posiedzeniach komisji rolnictwa potrafił atakować rząd ostrzej niż opozycja, a PiS-owcy zacierali ręce. Jest uznawany za człowieka Pawlaka, więc może po prostu atakował personalnie Sawickiego. Tylko że z Sawickim można się spierać, ale to człowiek zdecydowany - z nim byłaby przynajmniej szansa na reformę KRUS. Z Kalembą takiej szansy nie będzie - uważają rozmówcy z komisji rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!