W kampanię PSL zaangażuje się wicepremier, minister gospodarki i szef Stronnictwa Waldemar Pawlak - zapowiada Grzeszczak.

- On i inni ministrowie pełniący swoje funkcje z rekomendacji PSL będą prezentować dorobek naszej formacji politycznej w rządzącej koalicji, który jest spory, znacznie większy, niż wynikałoby to z liczby naszych posłów. Będziemy mówić o naszych poczynaniach w zakresie np. opcji walutowych, spreadów, ułatwień dla przedsiębiorców, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, nadwyżce w eksporcie płodów rolnych - co pozostawia 100 tys. miejsc pracy w kraju, ustawie żłobkowej - wylicza Grzeszczak.


O mandat posła ubiegać będą się również pozostali ministrowie rządu Donalda Tuska reprezentujący PSL - minister pracy Jolanta Fedak - w okręgu obejmującym województwo lubuskie, minister rolnictwa Marek Sawicki - w okręgu siedlecko-ostrołęckim.
W opublikowanym w czwartek sondażu TNS OBOP ludowcy odnotowują poparcie na poziomie 7 procent (wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z lipcem). W kwietniu br. minister Sawicki na antenie RMF FM zakładał się "o kilogram cukru" z dziennikarzem prowadzącym audycję, twierdząc, że w wyborach PSL "przeskoczy" wynik SLD. "Mamy szansę być trzecią partią polityczną" - przekonywał Sawicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!