Zarząd Elewaru myśli o pozbyciu się części magazynów, gdyż obecne powierzchnie są wykorzystywane zaledwie w 25%. Wszystko przez niski poziom strategicznych zapasów ziarna oraz praktycznie nie funkcjonującą przez ostatnie lata unijną interwencję na rynku zbóż. Dlatego w spółce trwa proces restrukturyzacji.

Lucjan Zwolak, przewodniczący Rady Nadzorczej Elewarr – "Ta sytuacja rynkowa oraz konkurencja wymusza działania restrukturyzacyjne, po to, żeby sprostać konkurencji na rynku."

Elewarr rozważa sprzedaż 5 elewatorów i 3 magazynów, w których można przechowywać łącznie 240 tysięcy ton ziarna. Przeciwko tym planom protestują posłowie.

Krzysztof Jurgiel, poseł PiS – "Państwo musi mieć instrument w postaci możliwości dokonywania skupów zbóż interwencyjnych na rynku, a co za tym idzie powinno mieć taką spółkę jak Elewarr, o takim potencjale, jaki jest obecnie i nie doprowadzić do prywatyzacji."

Sejmowa komisja rolnictwa jednogłośnie wezwała rząd do przedstawienia docelowego planu organizacyjnego spółki oraz zaprzestania sprzedaży majątku.


Źródło: Witold Katner/Agrobiznes, TVP1

Podobał się artykuł? Podziel się!