Łącznie z wcześniej ogłoszonymi projektami wiatrowymi w Suwałkach i Tychowie, koncern RWE zainstaluje w Polsce 280 MW energii odnawialnej - poinformowała firma w środę w komunikacie.

Jak napisano w komunikacie, nowe farmy wiatrowe zostaną zlokalizowane na Mazurach i Pomorzu. Pierwsze wymagane pozwolenia spółka spodziewa się uzyskać przed końcem bieżącego roku. Pierwsze elektrownie wiatrowe powinny zostać włączone do sieci elektroenergetycznej w 2010 roku.

"Jesteśmy na dobrej drodze, by w Polsce wybudować elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 280 MW" - powiedział, cytowany w komunikacie, szef RWE w Polsce Filip Thon.

Firma ocenia, że rośnie zapotrzebowanie na energię odnawialną w Polsce - z 5,8 TWh w 2007 roku do oczekiwanych w 2010 roku 13,4 TWh. Stanowi to odpowiednio 5,1 proc. i 10,4 proc. energii sprzedawanej klientom końcowym. Według danych branży, moc zainstalowana pochodząca z wiatru wynosi w Polsce ok. 300 megawatów.

RWE jest europejską firmą energetyczną, specjalizującą się w wytwarzaniu, przesyle, sprzedaży oraz dystrybucji energii elektrycznej i gazu. W Polsce do Grupy RWE należy spółka RWE Stoen, RWE Stoen Operator, oraz RWE Stoen Contracting. Koncern posiada także udziały w Elektrociepłowni Będzin. RWE zatrudnia 63 tys. osób, zaopatruje 20 mln klientów w energię i 10 mln w gaz. W 2007 roku przychody RWE wyniosły 43 mld euro.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!