PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Fiasko rozmów ostatniej szansy. Za tydzień rolniczy protest w Warszawie

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 16-05-2018 08:06

Tagi:

Na 23 maja Unia Warzywno-Ziemniaczana zapowiada ogólnopolski protest rolników w stolicy. Minister rolnictwa zaprosił przedstawicieli stowarzyszenia na spotkanie, ale rozmowy nie przyniosły satysfakcjonujących rolników rozstrzygnięć.Wczoraj delegacja Unii Warzywno-Ziemniaczanej wzięła udział w spotkaniu z szefami resortu w Warszawie. Jak dowiadujemy się z relacji zamieszczonej na internetowej stronie stowarzyszenia, były to tzw. rozmowy ostatniej szansy w obliczu zapowiedzianych przez Unię protestów w stolicy.

- Od początku roku ślemy do Ministerstwa Rolnictwa listy, apele i petycje, w których opisujemy dramatyczną sytuację, w jakiej znaleźli się polscy rolnicy – komentuje spotkanie prezes UW-Z Michał Kołodziejczak . - Przez dwa miesiące spotykaliśmy się z ministrami, dyrektorami departamentów i inspekcji, wysokimi urzędnikami resortu rolnictwa. Szczegółowo objaśnialiśmy im, na czym polegają patologie panujące na polskim rynku i podsuwaliśmy konkretne rozwiązania systemowe, by można im przeciwdziałać. Dziś ci sami ministrowie i urzędnicy udają zdziwienie, jakby o problemach słyszeli po raz pierwszy, zasłaniają się oficjalnymi raportami i statystykami. Straciliśmy tylko czas, bo nie ma woli działania i realizacji naszych postulatów.

Według zapowiedzi protest zaplanowany na 23 maja br. rozpocząć się ma o godz. 10.00 na Placu Defilad, skąd protestujący rolnicy przemaszerują pod Kancelarię Premiera, by wręczyć tam swoje postulaty. Jak powiedział Kołodziejczak, będą to inne postulaty od tych, które Unia złożyła na ręce starosty podczas ubiegłotygodniowych protestów w Sieradzu. Dlaczego?

Bo warszawski protest będzie protestem wszystkich rolników i producentów ze wszystkich branż. Siłą rzeczy, lista żądań będzie wiele dłuższa. Szef Unii przyznaje, że zapowiedź strajku w Warszawie spotkała się z ogromnym odzewem - stowarzyszenie wciąż przyjmuje zgłoszenia od zainteresowanych uczestnictwem w proteście, więc frekwencja może być dla rządzących zaskoczeniem.

- My rolnicy musimy tam być wszyscy i iść razem. Nikt nie wywalczy nic, jeśli będziemy działali w interesie wąskich grup, swoich branży czy regionów – zaapelował do rolników Michał Kołodziejczak. - Dziś rolnictwo, którym zajmuje się polski rząd, to nie jest polskie rolnictwo, o nasze interesy i interesy polskiego konsumenta nikt w tym kraju nie dba.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • Warmiak 2018-05-16 10:58:08
  Problemem aktualnie rządzących jest chroniczna niezdolność do ponoszenia odpowiedzialności za swoja działalność, brak decyzji lub złe decyzje, za wypowiedziane słowa oraz poczucie bezkarności. Relatywizowanie własnych błędów przez wskazywanie błędów poprzedników stało się mocno zakorzenionym elementem retoryki rządzących by odwracać uwagę od niewygodnych pytań, oraz unikać odpowiedzi na zadane pytania.Przysłowiowe "udawanie Greka" stało się codziennym kanonem rządzących.
 • Rol 2018-05-16 10:33:02
  Ale solidarność.. Ciekawe co bys zrobil jak by ci mleczarnia powiedzialaze nie chce twojego mleka albo elewator zboza bo ma z zachodu..
  • normalny rolnik 2018-05-16 14:56:37
   poszedł bym na etat do pracy a nie skomlał
 • tak 2018-05-16 10:12:17
  trzeba wiecej pracować i mieć olej w głowie panowie-wykiwaliscie sie sami bo mysleliscie ze na wiosnę ceny bedą wyzsze a teraz płacz
  • Daro 2018-05-16 13:12:13
   Jedyną osobą która tutaj płacze to Ty. Inni walczą o swoje.
  • Marta 2018-05-16 13:56:15
   Stuknij się w pusta łepetynę, ( i jeśli to pomoże), spróbuj włączyć myślenie! T
   • tak 2018-05-16 14:50:41
    pustą łepetynę to ty masz nieudaczniku najlepiej ci dać duzo gotówki bo ci się "należy"
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!