Turniej Caryx Cup zorganizowaliśmy po raz drugi - powiedziała Magdalena Pietrzak - Crop Manager w firmie BASF. Pomysł wynikał z coraz większego zainteresowania piłką nożną wśród dzieci i młodzieży, oraz chęci aktywizacji i wsparcia środowisk lokalnych. Mając świadomość istnienia problemów wynikających z braku sprzętu i funduszy w małych miastach i wsiach, zdecydowaliśmy się na skierowanie turnieju do szkół rolniczych.

Przyświeca nam idea popularyzacji sportu w duchu zasad fair play. O tym, że warto kontynuować projekt Caryx Cup niech świadczy doskonałe przygotowanie zawodników, sportowa walka do ostatniego gwizdka, oraz wspaniała zabawa i doping kibiców wspierających swoje drużyny.
Zwycięską drużyną okazał się zespół wystawiony przez Zespół Szkół Rolniczych w Bojanowie.

Kolejne miejsca na podium, zajęły drużyny reprezentujące Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Koszutskiej „Wery" w Liskowie, oraz Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie. Wszystkie drużyny reprezentowały szkoły z województwa wielkopolskiego. Czwarte miejsce przypadło zespołowi Szkół Nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu (województwo zachodniopomorskie).

Najlepszym bramkarzem rozgrywek ogólnopolskich został wybrany Patryk Kreczmer ze zwycięskiej drużyny Zespołu Szkół w Bojanowie. Natomiast królem strzelców Turnieju Finałowego, a zarazem najlepszym zawodnikiem wybrano reprezentanta drużyny z Liskowa, Dominika Wątrobskiego. Przypomnijmy, że zawodnik ten także w rozgrywkach eliminacyjnych województwa wielkopolskiego, został najlepszym strzelcem i najlepszym zawodnikiem eliminacji.

Do zawodów przystąpiło 9 drużyn, które pomyślnie przeszły eliminacje regionalne przeprowadzone w dniach 2-4 czerwca, w Toruniu, Szamotułach i Trzebiatowie. Od pierwszego gwizdka wiadomym było, że rywalizacja będzie zacięta i pełna emocji.

Zespoły rywalizowały w 3 grupach, po 3 zespoły, w systemie każdy z każdym. W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące szkoły ze Sławna, Marszewa i Gronowa. Grupę B stanowiły reprezentacje szkół z Bojanowa, Bonina i Golubia-Dobrzynia. W grupie C znalazły się zaś zespoły z Bielic, Liskowa i Wałcza.

Zwycięzcą grupy A została drużyna Zespołu Szkół w Marszewie, w grupie B zwyciężyła drużyna z Bojanowa, a triumfatorem w grupie C został zespół z Liskowa. Najlepszą zaś drużyną z miejsca drugiego z poszczególnych grup został zespół z Wałcza, który uzupełnił pary półfinałowe.