PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Fungicydy w baku tira. Przemyt udaremniony na polskiej granicy

Fungicydy w baku tira. Przemyt udaremniony na polskiej granicy foto: pixabay

200 litrów środków ochrony roślin niewiadomego pochodzenia odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w baku tira, jadącego z Ukrainy.



Ciężarówkę na polskich numerach zatrzymano do rutynowej kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Jej ładunek stanowiły zgodnie z deklaracją płyty wiórowe. W jednym ze zbiorników paliwa podejrzenia strażników wzbudziła jednak dziwna, biała substancja.

Funkcjonariusze KAS pobrali próbki i przekazali je do analizy w laboratorium w Przemyślu. Wykonane testy wykazały obecność substancji aktywnych wykorzystywanych do produkcji środków ochrony roślin. Były to prawdopodobnie fungicydy, których przemyt bywa bardziej opłacalny, niż handel narkotykami. Ukraiński kierowca przyznał, że za przewiezienie nielegalnego towaru przez granicę miał dostać 30 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

  • Slovian 2017-10-30 11:50:40
    "to jest ta słowiańska brać ... mać"
  • putin 2017-10-29 19:59:08
    Co za debi..e prościej we wieźć 1 milion ton pszenicy popryskanej czym chceta a i prowizja konkretna .
  • Zenek 2017-10-29 09:06:13
    Brk kontroli ze strony inspkcji ochrony roslin sami od siebie nic jak się zgłosi to z łaską przyjadą ale tylko dla picu że byli.
  • ad64 2017-10-29 08:58:50
    Dlaczego przemycano fungicydy z Ukrainy a nie na Ukrainę ?
  • helena 2017-10-29 06:46:10
    Ze Wsi wypedzono ludzi do miast, bo wszystko musi się opłacić. za mej młodości pala były plewione przed zbożem burak lub ziemniak i nie trzeba było opryskow. Dziś w mieści tysiące prac jest nikomu nie potrzebnych ale uczyniońo je niezbędnymi i jemy chemię. pasuje? głupota zawsze musi pasować!
  • mrówka 123 2017-10-29 06:26:32
    @C#@12yt Po pierwsze nie wiadomo co to za środki. Jest to tylko prawdopodobieństwo że fungicydy. Po drugie dlaczego te same fungicydy sprzedawane przez koncerny w Polsce są o 300 do 500% droższe od ich odpowiedników na Ukrainie przecież wszystko idze z tej samej fabryki? Gdyby ceny były podobne nie byłoby żadnego przemytu.Nie zwalaj wszystko na głupich rolników bo chciwe są wszystkie strony tego procederu....
  • C#@12yt 2017-10-28 17:44:35
    No to na pewno ekologiczne i dopuszczone do stosowania fungicydy. Ukraina gwarantem jakości i ekologii. Ciekawe kto miał być odbiorcą ? Pokątny handlarz mieszający herbicydy w garażu ? Rolnik z 7 ha czy świadomy ROLNIK na zagrodzie równy wojewodzie ? Świadomy bo świadomie zatruwa żywność i truje nas konsumentów. Jutro pójdzie do kościoła i rzuci na tacę ? Chciwy łobuz i przestępca. No a teraz krytykujcie "świadomi rolnicy".
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.102.236