- Start indeksu WIG30 i uczestnictwo Grupy Azoty w jego składzie to dla nas świetna wiadomość. To również dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy - wejście w skład WIGu30 z pewnością jeszcze zwiększy obrót akcjami Grupy Azoty. W ten sposób już za kilka tygodni zostanie zrealizowane jedno z głównych naszych założeń strategicznych - notowanie w podstawowym indeksie GPW - skomentował Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.


Tworząc nowy indeks przyjęto zasadę, że w jego skład może wchodzić nie więcej niż siedem spółek z jednej branży a udział jednej spółki w kapitalizacji indeksu będzie ograniczony do 10 proc. Spółki zostały wyselekcjonowane do WIG30 na podstawie ich płynności i kapitalizacji. WIG 30 ma lepiej odzwierciedlać wielkość i różnorodność polskiego rynku a także dać dodatkową ekspozycję dla dziesięciu nowych spółek.

- Jestem przekonany, że znalezienie się w elitarnym gronie blue chipów stworzy interesujące możliwości dla spółek oraz inwestorów. Liczę, że spółki właściwie wykorzystają ten potencjał - powiedział w komunikacje prasowym Adam Maciejewski, prezes Zarządu GPW.

- W ciągu pięciu lat na giełdzie (debiut 30 czerwca 2008r.) Grupa Azoty konsekwentnie realizując swoją wizję działalności przeszła spektakularną drogę znacząco zwiększając swoją wartość oraz stając się konsolidatorem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Obecnie skupiamy się na dalszym powiększeniu Grupy i jej wzroście jakościowym poprzez rozwój organiczny, inwestycje proefektywnościowe, optymalizację kosztów i realizację synergii - jednym słowem tworzymy Polskiego Narodowego Czempiona Chemicznego - dodał Jarczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!