Od nowego roku rolnicy i podmioty prowadzące zakłady przetwórcze mogą za pośrednictwem internetu informować Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o zmianach w rejestrze zwierząt. Tą drogą można też zgłaszać nowonarodzone zwierzęta do rejestru ARiMR.

Elektroniczny system identyfikacji i rejestracji zwierząt jest ułatwieniem dla tych osób, które dysponują dostępem do internetu. Ci, którzy takiej możliwości nie mają dokonują zgłoszeń do IRZ na dotychczasowych zasadach.

Rolnicy i przetwórcy zainteresowani elektronicznym przesyłaniem zgłoszeń o rejestracji zwierząt mogą składać wnioski o założenie konta i przydzielenie loginu do systemu informatycznego ARiMR. Wnioski należy złożyć w Biurze Powiatowym ARiMR, które następnie przydzieli wnioskodawcom loginy i kody dostępu do Systemu Informatycznego ARiMR. Wzór wniosku jest umieszczany na stronie internetowej Agencji www.arimr.gov.pl

Funkcjonowanie elektronicznego systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt reguluje ustawa z 2 kwietna 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

W pierwszym etapie zostaną udostępnione następujące druki w elektronicznym systemie rejestracji zwierząt:

L.p. Wykaz dokumentów Gatunek 1 Zgłoszenie bydła do rejestru bydło 2 Zgłoszenie owiec albo kóz do rejestru owce, kozy 3 Zgłoszenie przemieszczenia bydła owiec albo kóz (2 wersje) bydło, owce, kozy 4 Zgłoszenie padnięcia / zabicia / uboju gospodarczego bydła owiec albo kóz bydło, owce, kozy 5 Zgłoszenie uboju bydła w rzeźni bydło 6 Zgłoszenie unieszkodliwienia zwłok bydła owiec albo kóz bydło, owce, kozy 7 Wniosek o przydzielenie puli numerów dla bydła bydło 8 Wniosek o wydanie duplikatu paszportu bydła bydło 9 Zamówienie duplikatów kolczyków dla bydła owiec albo kóz bydło, owce, kozy

Źródło: ARiMR

Podobał się artykuł? Podziel się!