Uczniowie klas maturalnych mogą zdobyć indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jeszcze przed ogłoszeniem wyników matur. W konkursie powinni wystartować maturzyści, którzy są zainteresowani studiami o profilu przyrodniczym i czują się mocni z biologii, chemii, matematyki lub geografii. Warunkiem uczestnictwa w konkursie „Start po Indeks" jest zgłoszenie kandydata poprzez stronę internetową uczelni w terminie do 13 maja 2015r. do godz. 15.00.

Do konkursu mogą przystąpić tylko uczniowie klas maturalnych, informuje SGGW. Zakres pytań konkursowych obejmuje profil rozszerzony programu szkoły średniej z danego przedmiotu. Lista uczestników zgłoszonych do konkursu tworzy się automatycznie (on-line), czyli decyduje kolejność zgłoszeń i jest publikowana na stronie internetowej. SGGW zapewnia przeprowadzenie konkursu z danego przedmiotu dla maksymalnie 100 uczestników, dlatego uczestnicy po zarejestrowaniu się w systemie powinni w dniu rejestracji sprawdzić swoje nazwisko na liście zgłoszonych.

Konkurs „Start po indeks SGGW" jest organizowany przez uczelnię w trakcie Dni SGGW, które w tym roku odbędą się 22 i 23 maja. W sobotę rano, 23 maja uczestnicy konkursu napiszą test w formie elektronicznej, z jednego wybranego przedmiotu: biologii, chemii, matematyki lub geografii. O godzinie 14-tej tego samego dnia uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów. Laureaci konkursu otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunek studiów, na którym obowiązuje kwalifikacja z przedmiotu, z którego kandydat zajął jedno z trzech pierwszych miejsc w konkursie.

Podobał się artykuł? Podziel się!