- Warunki meteorologiczne występujące we wrześniu ze stosunkowo wysoką temperaturą powietrza oraz z umiarkowanymi opadami należy ocenić jako sprzyjające uprawom polowym - napisano w komunikacie.

Z raportu IUNG wynika, że w pierwszej i drugiej dekadzie września Polska pod względem opadów atmosferycznych była wyraźnie podzielona na dwie części: południowo-wschodnią i wschodnią z bardzo małymi opadami (0-3 mm w drugiej dekadzie oraz 2-10 mm w pierwszej dekadzie) oraz na północno-zachodnią z większymi opadami, które przekroczyły 65 mm (w pierwszej dekadzie) oraz 60 mm (w drugiej dekadzie).

W pierwszej dekadzie września najcieplej było w Polsce południowo-zachodniej od 15,5 stopni C do 17 stopni C, natomiast w części północno wschodniej było chłodniej od 14 stopni C do 15,5 stopni C.

Druga dekada września była ciepła. Najcieplej było w południowych obszarach kraju 15,5-17,5 stopni C, a zwłaszcza w części południowo-wschodniej, w której było nawet cieplej niż w poprzedniej dekadzie. Chłodniej było na północy kraju, temperatura wynosiła od 14 do 15 stopni C.

Podobał się artykuł? Podziel się!