Podczas ponad stu debat i spotkań zostaną przedyskutowane najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Wezmą w nich udział premierzy, ministrowie, komisarze UE, przedstawiciele biznesu.

Swój udział potwierdzili m.in.  prezydent Bronisław Komorowski, Janusz Lewandowski, Barbara Kudrycka, Jerzy Buzek. Spodziewanych jest około sześć tysięcy gości.

- O znaczeniu i skali wydarzenia, jakim od czterech lat jest Europejski Kongres Gospodarczy, stanowi nie tylko tematyka obejmująca kluczowe problemy gospodarki, ale przede wszystkim reprezentatywne, a jednocześnie różnorodne grono uczestników. To ich kompetencje i chęć otwartej debaty o wspólnych problemach tworzą najcenniejszą wartość Kongresu – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA, wydawcy m.in. „Farmera”.

15 maja 2012 r., w drugim dniu Kongresu, zaplanowano debatę „Zrównoważone rolnictwo w UE”. Moderatorem dyskusji jest Radosław Iwański, redaktor naczelny „Farmera”.

Zapraszamy w godzinach 11.30-13.30 do Hotelu Qubus. Poruszone będą następujące tematy: 

- Światowy rynek żywności w perspektywie długookresowej

- Produktywność rolnictwa, innowacje, rola efektywnego nawożenia

- Najlepsze praktyki w europejskim rolnictwie

-  Bezpieczeństwo i jakość żywności.

Po raz pierwszy na portalu wnp.pl można będzie obejrzeć bezpośrednie transmisje telewizyjne z wybranych wydarzeń kongresowych. Relacje dostępne będą także na innych portalach PTWP, w tym na naszej stronie.

Podobał się artykuł? Podziel się!