"Wymiana w ostatniej chwili ludzi na kierowniczych stanowiskach, to danie im szansy na wielkie odprawy. Zmiany dokonywane przez odchodzącą ekipę rządową są nie na miejscu" - powiedział Szmulewicz na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. "To są dodatkowe koszty dla państwa" - podkreślił.

Prezes pomorskiej Izby Rolniczej Zenon Bistram powiedział, że wymiana kadr kierowniczych dotyczy m.in.: Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Częste zmiany na kierowniczych stanowiskach utrudniają izbom rolniczym działanie. Jednego dnia rozmawiamy z dyrektorem, a drugiego okazuje się, że na tym stanowisku jest już inny dyrektor o innych kompetencjach" - podkreślił Bistram. Jak dodał, należy unikać częstych zmian na stanowiskach w agencjach rolniczych.

Zdaniem Bistrama, Izby Rolnicze powinny opiniować kandydatury na stanowiska dyrektorskie w agencjach. "To my przekazujemy wnioski, odczucia rolników, to my mamy do czynienia z nie do końca kompetentnymi urzędnikami. Chcemy, żeby byli to urzędnicy sprawdzeni, którzy mają kontakt z rolnikami" - zaznaczył.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!