PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Jurgiel: Nie boję się oceny podczas kongresu PiS

Jurgiel: Nie boję się oceny podczas kongresu PiS Według ministra podczas lipcowego kongresu "będzie ocena tego, co się dzieje, co zrobiliśmy i wskazanie nowych kierunków, czy też przyspieszenia, żeby to realizować".

Nie boję się oceny mojej pracy; jak trzeba, to pani premier może kogoś innego wskazać - powiedział w środę w TVP Info minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Według niego podczas kongresu, który zaplanowany jest na 1 lipca, dojdzie do oceny działań rządu.Jurgiel podkreślił, że było już kilka kongresów PiS i zawsze były to kongresy programowe. Przypomniał, że w 2014 r. został przyjęty program dla Polski i program dla rolnictwa. Według ministra podczas lipcowego kongresu "będzie ocena tego, co się dzieje, co zrobiliśmy i wskazanie nowych kierunków, czy też przyspieszenia, żeby to realizować".

- To jest kongres programowy, merytoryczny i wierzę, że wnioski z tego płynące, wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, innych członków partii, pani premier Beaty Szydło, spowoduje, że będziemy jeszcze bardziej i mocniej pracować - dodał minister rolnictwa.

Pytany, czy w PiS rozmawia się na temat zmian w rządzie odparł, że o tym trzeba zawsze myśleć. - Jest pani premier. Pani premier dobrała - oczywiście w uzgodnieniu z kierownictwem partii - ministrów. Trzeba podlegać ocenie. Ja się tej oceny nie boję, jak trzeba, to pani premier może kogoś innego wskazać. Najważniejsze, żeby robić to, co zapowiadamy - podkreślił Jurgiel.

Jak dodał, jeśli chodzi o rolnictwo, zapowiadano m.in. konsolidację inspekcji i ustawa została przyjęta, zapowiadano połącznie agencji - zostały połączone - zmiana zacznie obowiązywać od 1 września. Wprowadzono też ustawy dotyczące rynku - zaznaczył.

- To jest realizowane i myślę, wierzę w to, że moja praca powinna być dobrze oceniona. Chociaż w polityce jest tak, że trzeba wszystkiego się spodziewać. Ale tutaj akurat myślę, że nie ma podstaw, abym był tak bardzo zmartwiony - dodał minister.

Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze (Mazowieckie). Według informacji od polityków z władz partii przy okazji kongresu nie są przewidywane "duże zmiany personalne". - Większe są możliwe, ale dopiero w listopadzie lub grudniu, gdy nastąpi podsumowanie dwóch lat rządu Beaty Szydło - mówił polityk z kierownictwa partii. - Na kongresie skupimy się na aktualizacji naszego programu. Ale możliwe są drobne korekty personalne - twierdzi inny rozmówca PAP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • Sponsor 2017-06-16 23:47:23
  Panie Krzysiu Pan się nie boi cała wiejska za panem stoi. Pani Premier apeluje zostawcie nam Krzycha. To dzięki niemu wracamy do tradycji. Polski chłop na przednówku jak u Reymonta. Dopłat ni ma bida panie. W ramach skutecznej walki z ASF dzik zamieszkał w budzie mojego psa. Że sezon na kozła trwa obijanie PZŁ. Skuteczna promocja i mniejsze zarobki na eksporcie. Błyskawiczny system informatyczny za ciężkie miliony pełznący pod polskimi strzechami z prędkością żółwia. Rozgonione agencje i inspekcje. Zostawcie Krzycha i dajcie mu pracować.
 • malorolny 2017-06-16 11:45:37
  Na Podlasiu Lubelszczyźnie szaleje ASF a minister śpi a w Elewarr nepotyzmu i Misiewicze to główne cele jego polityki
 • Zimny Lech 2017-06-16 09:20:19
  Mistrz ty chory frajerze :D
  Ty chłopie jeszcze żyjesz?? Jeszcze nikt ci tej mordy nie rozje*ał?? Wykastrować cie powinni żeby ten (...) sie nie rozmnażał
 • Mistrz 2017-06-15 19:52:38
  ekojajo, Władzia Frasyniuka bili, to widziales, Polska Polcija go zatrzymala, a ty jak słup stałes i nie reagowales, bo sie bales :D
 • Mistrz 2017-06-15 19:49:49
  Miasto to też Polska, moze i wyjechales z wsi, ale buty pozostale te same, sloma ci z nich KOD zwolenniku wystaje :D
 • ekojajo 2017-06-15 13:24:52
  No nie wiem.Jakoś nie widziałem Ciebie ostatnio na 10 czerwca w sobotę !!!
 • brat_Lucjana 2017-06-15 12:49:46
  Żegnaj Krzychu !
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!