PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Jurgiel o dymisji Kalemby: męska decyzja

Postąpił honorowo, skoro nie dawał rady, to po co miałby być dalej ministrem - tak b. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (PiS) skomentował rezygnację Stanisława Kalemby z funkcji ministra rolnictwa. Jednocześnie zarzucił rządowi, że nie interesuje się rolnictwem.- Postąpił tutaj chyba honorowo, bo skoro nie daje rady, to po co siedzieć (...) To jest po prostu męska decyzja - mówił przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel w czwartek dziennikarzom.

Jurgiel pytany, czy cała sytuacja związana z afrykańskim pomorem świń to wina ministra, odparł, że tak. Podkreślił, że to minister rolnictwa odpowiada w Polsce za rolnictwo, rynek trzody chlewnej i bezpieczeństwo weterynaryjne w kraju.

- Premier powinien wcześniej konsekwencje wyciągać, ale premier zajmuje się Ukrainą, innymi sprawami, a tego nie obserwuje - ocenił. Według niego Kalemba nie miał wyjścia, bo czuł, że w rządzie nie ma wsparcia.

Poseł PiS przypomniał, że już wcześniej mówił o zaniedbaniach całego rządu i ministra, i o tym, że to, iż "pan premier Donald Tusk nie interesuje się rolnictwem, tylko innymi sprawami, co jest po prostu niepoważne". Skrytykował także Kalembę za to, że przez 1,5 roku wprowadzał opinię publiczną w błąd, "że jest dobrze".

Mówił również o tym, co powinien obecnie zrobić rząd ws. pomoru świń i co proponuje PiS w tej sprawie. "Jest strefa buforowa, gdzie trzeba wykupić te świnie i przerobić na konserwy. Ale jest (też) teren całego kraju, gdzie z 6 zł spadły ceny na 3 zł i w takiej sytuacji instrument jest taki, że w ramach przepisów unijnych jest to rekompensowane" - powiedział. Według niego premier powinien zwrócić się w tej sprawie do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Pytany, czy nie ma wrażenia, że rezygnacja Kalemby to część rozgrywki wewnętrznej w PSL, odparł, że rozgrywki są w każdej partii, bo polityka polega na tym, że każdy ma jakieś ambicje i chce realizować swe cele.

Kalemba poinformował w czwartek, że rezygnuje ze stanowiska, a jego rezygnacja została dostarczona premierowi Donaldowi Tuskowi. Wyjaśnił, że powodem jego rezygnacji jest "brak realizacji przyjętych ustaleń na Radzie Ministrów w dniu 25 lutego", czyli działań dotyczących zwalczania skutków wystąpienia z Polsce afrykańskiego pomoru świń u dzików.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • ekojajo 2014-03-13 19:06:41
    Jurgiel to jedyny minister,który odpowiedział mi na moje pismo w sprawie bałaganu w ARIMR,mało tego przyjechała wtedy do powiatu na spotkanie Pani Prezes agencji osobiście i tłumaczyła,że ten bałagan mają po SLD ( po Olejniczaku ).Był rok 2006.Od tego czasu już nigdy agencja nie przyznała mi racji a sądy owszem 6 razy ( 100%)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!