PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kaczyński objedzie Polskę; priorytetem wieś

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 26-02-2013 09:13

Tagi:

Od połowy marca prezes PiS Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po Polsce; w odróżnieniu od ubiegłorocznych podróży lider Prawa i Sprawiedliwości będzie częściej spotykał się z mieszkańcami wsi i małych miast - zapowiadają politycy ugrupowania.



Cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera - poinformował szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

To akcja podobna do tych z zeszłych lat. W jej ramach, głównie w weekendy, politycy PiS i prezes Kaczyński odbywali po kilkaset spotkań we wszystkich województwach w ciągu kilku miesięcy. Różnica będzie jedna - w tym roku priorytetem mają być małe miejscowości.

- Nie opuścimy polskiej wsi. Będzie to odzwierciedlone w trasie podróży prezesa po Polsce. Na pewno w najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie częściej w mniejszych ośrodkach, typowo rolniczych, niż w miejskich ośrodkach, chociaż tam też będziemy - zapowiedział Brudziński.

Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. Będą m.in. krytykować wynegocjowany przez rząd budżet UE na lata 2014-20. Ich zdaniem o 7 mld euro zmniejszono, w porównaniu do poprzednich lat środki dla naszego kraju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na wspólną politykę rolną 28,5 mld euro.

Politycy PiS chcą też zwrócić uwagę na niekontrolowany - ich zdaniem - proceder sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom.

W ostatnich miesiącach Jarosław Kaczyński mniej podróżował po Polsce ponieważ opiekował się chorą matką.

W najbliższym czasie także premier i lider PO Donald Tusk planuje spotkania w terenie. Zapowiedział szerokie konsultacje społeczne ws. wykorzystania pieniędzy, które Polska dostanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020.

- Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - mówił premier na początku lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

  • arszczecin 2013-03-04 23:13:34
    "A polityka doprowadza do obłędu
    Wysnuwam wniosek ten
    Bo w sejmie same pokemony rząd do rzędu
    Darmozjad albo leń
    Na szczycie guma balonowa i dziwaczka
    Już tu doprawdy nie przejmuje wcale się
    I każdy ciągnie tylko do swego kubraczka
    Pokaźną sumę zer
    Jak tu na trzeźwo, jak tu na trzeźwo
    W takim kraju mam żyć "
  • PM 2013-02-27 18:11:49
    Chyba są dowody na to, że mimo zmasowanego ataku binesowo-finansowego, merdialnego i nocnozmianowej dywersji organizacyjnej rządy Kaczyńskiech w dwa lata przyniosły więcej in plus, niż 6 lat tej POstubecji. I chyba wiadomo, że w warunkach obecnej przemocy propagandowej i urzędniczej opozycja nie jest w stanie inaczej o Polskę walczyć, jak to robi. Zamiast opluwać, zastanówmy się, jak im pomóc. To ostatnie szanse naszego narodowego bytu.
  • alice 2013-02-27 14:35:18
    Chyba "busoprez" przestraszył tych co wolnym leszczem oddają ziemię III rzeczy. Tych co od kilku lat nakładają jedynie obciążenia i nadają na kark wszelkiego rodzaju chomąta. Tych co nie potrafią walczyć o równe traktowanie "polskiego europejskiego rolnika" czyniąc go niewolnikiem na własnej ziemi. Tych co walą jedynie kijem, nie pamiętając że jest jeszcze marchewka. Tych co zamiast przydrożnej kapliczki wolą pomniki czcicieli swoich wyzwolicieli. Tych co wolą wpi.. sól drogową zamiast soli kamiennej z Wieliczki. Tych co, zamiast wycieczek po kraju organizują wycieczki po syndykach upadłych małych i średnich przedsiębiorstw. Tych co zamienili zdrowy rozum i miłość do swojego kraju na ciepłe taborety w urzędach co rusz wyciągając łapę po kopertę. Rolnik już potrafi i czytać i pisać, a nie tylko w zimowe wieczory zmanipulowaną TV oglądać. A słuchać jak potrafi. o ho...
  • ojciec dyrektor 2013-02-27 12:54:31
    Ten ''prezesik'' niech najpierw znajdzie własny pomysł na rolnictwo. Jego sługus Krzysztof J jak był ministrem to tylko szkody narobił. Jedyne czym zasłynął to podstawianiem limuzyn Redemptorystom z Torunia .
  • v 2013-02-27 12:22:19
    Od samego mówienia jak to jest źle na wsi, jaki to zły budżet UE został wynegocjowany i jaka to wileka zdrada się odbywa jeszcze nikomu się nie polepszyło i nie polepszy..
    Przedstawił by swoje pomysły na uzdrowienie sytuacji zamiast tylko krytykować. Może jak się znalazły u Prezesa pieniądze "tysiaka dla każdego dzieciaka" to znajdzie też dodatkowego tysiaka do hektara rolnika?.. albo może poprawi lepiej proporcje kosztów nawozów o środków ochrony roslin, paliwa dla rolników do ceny płodów rolnych? czekam na sukces jego Błaszczaka, Brudzińskiego, Hofmana (zdolny chłopak), Antka i innych specjalistów.
    A propos, to Prezes nie wierzy w sukces kabaretu z Glińskim skoro już planuje wyruszyć w Polskę tuż po głosowaniu?
  • kuj-pom 2013-02-27 08:46:10
    Do WRAK
    W czym można przeszkadzać temu rządowi?
    Przecież on niszczy wszystko za co się weźmie.W jednym jest dobry - w propagandzie.Czemu tak boją się Kaczyńskiego,że ich rozliczy za cały ten bałagan?
  • WRAK 2013-02-27 08:34:58
    Co Kaczyński może wnieść do tego,że będzie jezdził po Polsce i wyżerał rolnicze produkty,które tak skutecznie zniweczył na rzecz wojska.....dlaczego nie jedzie tam gdzie go nie lubią,co boi się,że go wywiozą na taczkach......,NALEŻAŁO by się mu pokazać,że jak nie pomaga rządowi,to niech nie przeszkadza jak dla niego to wielki wstyd.....
  • tata 2013-02-26 21:21:17
    Oglądając papkę z TVN-u, Lisa chytrusa vel Urbana i disco polo na pewno będziesz miał "właściwy" pogląd na życie?????
    A co będzie czekało nasze dzieci???? po prostu spłata olbrzymiego długu- czyli mamy PRL-bis
  • stiopa 2013-02-26 19:33:05
    Widzę że przedstawiciele ciemnoty aktywni na forum
  • rolnik 2013-02-26 19:26:00
    "Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. " - nie no super moze dowiem sie czegos czego nie wiem?