Resort rolnictwa na razie nie informuje, za jakie dziedziny będzie odpowiedzialny nowy wiceminister. Według portalu gazeta.pl, Plocke miałby zajmować się sektorem rybołówstwa.

Plocke (ur. 1958 w Domatowie, woj. pomorskie) jest absolwentem Zespołu Szkół Rolniczych w Kłaninie. Ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Jest doktorem nauk rolniczych.

Od 1983 do 1990 r. pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Kłaninie. W latach 1990-2001 przez trzy kadencje pełnił funkcję wójta gminy Krokowa (woj. pomorskie).

Od 1999 r. był we władzach wojewódzkich Stronnictwa Konserwatywno- Ludowego. Od 2001 r. działa w Platformie Obywatelskiej. Z list PO był wybierany posłem IV i V kadencji w okręgu gdyńskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz trzeci został posłem z tego okręgu otrzymując ponad 15,7 tys. głosów.

Plocke jest żonaty, ma troje dzieci.

Obecnie w Ministerstwie Rolnictwa jest jeszcze dwóch wiceministrów z poprzedniej ekipy - Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) oraz Marek Chrapek (bezpartyjny).

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!