PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kobieta czyściła włączony siewnik i omal nie straciła ręki

Kobieta czyściła włączony siewnik i omal nie straciła ręki Próba czyszczenia włączonego siewnika zakończyła się wypadkiem. foto: Policja

62-letnia kobieta chciała wyczyścić wałek siewnika, gdy maszyna pracowała. Z pogruchotaną rękę trafiła do szpitala.



Wypadek wydarzył się w jednym z gospodarstw w Krzemieniu Drugim, w gminie Dzwola (woj. lubelskie). Policja ustaliła, że rolniczka zaczęła czyścić wałek siewnika, gdy silnik ciągnika wciąż pracował.

Maszyna wciągnęła jej dłoń. Mimo, iż bliscy od razu zareagowali, ręka została poważnie zraniona. Poszkodowana została przewieziona do szpitala w Lublinie.

Mimo, iż sezon prac polowych dopiero ruszył, nie ma tygodnia bez wypadku w gospodarstwach rolniczych. Niestety, wiele z nich miało tragiczny finał. Dałoby się ich uniknąć, gdyby poszkodowani przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policja apeluje o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

  • Adaś 2018-04-29 21:45:03
    Kto wsadza kobietę na siejący siewnik? Bo by się czasem jakaś rajka przez chwilę zatkała. Idiota.
  • Prawda w oczy frajera 2018-04-29 13:08:18
    @król ewropy DT. lepiej powiedz prawdę że młody gospodarz jej kazał. Wiem że to co mówię jest niewygodne tu dla niektórych ale taka jest prawda. Młody gospodarz jest często takim nieudacznikiem i sierotą życiową że tata z mamą musza go prowadzić za rączkę i tyrać dla niego od rana do wieczora za garnek śliwek i potem są takie wypadki. Pewnie młody się wtedy zmartwi ne o rodzica tylko o emeryturę albo tę pomoc. Co za nieudacznicy co niektórzy.
  • T.B. 2018-04-29 12:09:37
    @Jarek. Puścili ciągnik na wolnym biegu i pewnie bez kierowcy. Powoli się toczył, a sami czyścili. Znam podobny przypadek. Poszkodowany stracił palec, gdy wypustka mieszadła zahaczyła o obrączkę. Rażąca bezmyślność.
  • janek 2018-04-29 11:12:36
    Wina rudzielca!
  • król ewropy DT. 2018-04-29 10:51:10
    Co 62 letnia emerytka grzebała przy siewniku. Pewne że wykonywała polecenia Tuska pracy aż do śmierci.
  • djp 2018-04-29 10:49:18
    @Jarek można zakręcić kołem gdy jest siewnik podniesiony. Nie wiedziałeś o tym? Bu ha ha ha
  • Zosia 2018-04-29 09:33:36
    ciągnik pracował , siewnik był podniesiony , a kołem kręcił sąsiad barany !!!!

    szkoda palca , bo czasami się przydaje i to właśnie ten najpotrzebniejszy !!!!
  • nika 2018-04-29 09:28:08
    @Jarek
    Albo skopiowany z jakiegoś meldunku policyjnego lub strażackiego gdzie piszący nie miał zielonego pojęcia o czym pisał ;)
  • Jarek 2018-04-29 08:18:31
    Jak pracujący silnik może spowodować wciągnięcie ręki w taki siewnik? Artykuł napisany przez redaktora, który nigdy nie pracował w rolnictwie i nie wie jak działa taki siewnik. Pozdrawiam.
  • Smok77 2018-04-29 07:21:15
    Powiedzieli co wiedzieli ludzie z dobrej zmiany (dojnej zmiany).