Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przedwczoraj spotkał się z przedstawicielami wszystkich związków i organizacji rolniczych, które zgłaszały postulaty merytoryczne oraz chęć podjęcia rozmów na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie. Podczas tego spotkania minister przedstawił wszystkie działania resortu, które były podejmowane w celu stabilizacji sytuacji na rynku mięsa.

Marek Sawicki, od chwili objęcia funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, kilka razy zapraszał na rozmowy do resortu przedstawicieli związków i organizacji rolniczych. Samoobrona wzięła udział w dwóch spotkaniach, podczas których omawiano jedynie obsadzenie stanowisk w Radzie Funduszu Składkowego KRUS. Samoobrona nie zgłaszała chęci podjęcia z ministrem Markiem Sawickim rozmów merytorycznych na temat sytuacji w rolnictwie.

Jednocześnie informujemy, że minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, zgodnie z wcześniej już ustalonym kalendarzem, przebywał wczoraj w Instytucie Zootechniki w Balicach k/ Krakowa.

Źródło: MRiRW

Podobał się artykuł? Podziel się!