PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Konina w Quantum Foods. Winni dostawcy

Konina w Quantum Foods. Winni dostawcy
www.portalspozywczy.pl

Autor: portalspozywczy.pl/ Łukasz Rawa

Dodano: 01-03-2013 13:21

Tagi:

- Przykro nam, że wprowadziliśmy w błąd naszych klientów, oferując im w dobrej wierze produkt, który okazał się niezgodny z deklaracją składu. My również czujemy się ofiarą zdarzenia, bo w świetle obowiązujących procedur kontrolnych określonych w przepisach prawa i wewnętrznych regulacjach nie byliśmy w stanie uniknąć tego wypadku - mówi Piotr Wosik z biura prasowego Quantum Foods Global.Firma Quantum Foods Global, polski producent mięsnych wyrobów gotowych, został oszukany przez zewnętrznego dostawcę surowca wołowego, który wbrew zapisom w dokumentacji identyfikacyjnej dostarczył producentowi wołowinę z domieszką koniny.

Wyroby mogące zawierać koninę zostały wstrzymane w sprzedaży, a do czasu pełnego wyjaśnienia sytuacji firma zdecydowała się na wprowadzenie badań każdej partii surowca wołowego w celu wykluczenia ryzyka obecności końskiego DNA.

Firma zapewnia, że rozpoczęła kontrolę surowca oraz finalnych produktów po doniesieniach medialnych o domieszce mięsa końskiego w wołowinie. Jednocześnie zażądała od wszystkich dostawców surowca pisemnych zapewnień, że dostarczana wołowina nie zawiera genów innych zwierząt.

Pomimo deklaracji dostawców, w próbkach surowców i gotowych produktów poddanych testom DNA w niezależnych certyfikowanych laboratoriach stwierdzono obecność domieszek koniny. Wszystkie partie towaru, który mógł zostać wyprodukowany z niezgodnego z deklaracją surowca, zostały wstrzymane w sprzedaży.

W celu wyeliminowania ryzyka wystąpienia problemu w przyszłości, a także ze względu na brak dostatecznych procedur prawnych chroniących producentów i ich klientów przed nieuczciwością dostawcy, firma zdecydowała się na poddawanie testom DNA każdej partii wołowego surowca aż do wyjaśnienia zdarzenia przez służby weterynaryjne.

- Z własnej inicjatywy i na własny koszt do czasu wyjaśnienia zajścia wprowadziliśmy ponadstandardową kontrolę mającą na celu zidentyfikowanie ewentualnych dostaw surowców zawierających geny końskie - mówi Piotr Wosik.

- O zaistniałej sytuacji od razu poinformowaliśmy służby weterynaryjne, z którymi współpracujemy w celu ustalenia odpowiedzialności za zdarzenie oraz wypracowania instytucjonalnych mechanizmów eliminujących ryzyko w przyszłości. O zdarzeniu natychmiast powiadomiliśmy też naszych klientów - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • jan 2013-03-03 13:09:37
  to jest tragedia dla rolników ceny bydła spadły juz do 7 zł i lecą dalej w dól. Do jakiej ceny spadnie wołowina i jak dlugo rolnika będa te złodzieje okradać z tej marnej ceny wołowny? A nasz rząd nic nie robi i nie działa w tej aferze.
 • chłop 2013-03-02 21:26:30
  Wychodzi cwaniactwo zakupu z importu za grubą kase. Bo poco kupować od polskiego rolnika wołowinę za grosze jak można koninę a i ztego unia ma zysk a nie chłop który karmi pewną paszą.A gdzie kontrola weterynaryjna bo jak miałem u siebie to zamkneliby chów bo zabrakło mi 0,5 metra skojca dla tuczników,Ludzie obućcie się.
 • czaza 2013-03-01 23:35:10
  coś mi się wydaje ze nie o konine tu chodzi, pewnie dodali coś lepszego od soli drogowej i nie chcą robić zamętu
 • ania 2013-03-01 22:28:55
  teraz tylko patrzec jak spadna ceny wolowiny zeby sie nachapac niech nikt nie sprzedaje tak tanio
 • ss 2013-03-01 22:27:05
  jak zawsze chodzi o kase podrzucili frajerom konine a teraz rynki przejmuje konkurencja zydki wiedza jak dymac polaczkow
 • Ziobro 2013-03-01 16:01:29
  Ubojnie bydła nie ubijają również koni więc nie mogli wstawić takiego mięsa do Quantum Foods.
 • Klasyfikator 2013-03-01 15:57:14
  Wszyscy producenci bydła wołowego w Polsce winni się skrzyknąć i w przypadku obniżki cen skupu bydła związanych z tą aferą ,powinni żądać odszkodowań od firm ,które manipulowały mięsem końskim. Oświadczenie firmy Quantum Foods Global jest całkowicie nie wiarygodne, chyba ,że kupowali z zewnątrz mięsa tylko mięsa drobne w co nie wierze.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!