PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Konkurs na najpiękniejszą wieś lubuską

Autor: PAP

Dodano: 08-09-2014 15:51

Do 26 września br. są przyjmowane zgłoszenia do piątej edycji konkursu "Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2014". Mogą w nim uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego - poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.Celem konkursu organizowanego przez sekretariat regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Lubuska Izbę Rolniczą jest znalezienie miejscowości, które w województwie wyróżniają się aktywnością mieszkańców, estetyką i dbałością o środowisko.

Przyznawane nagrody są także formą docenienia zaangażowania mieszkańców i władz samorządowych w rozwój lubuskich wsi.

Jury konkursu oceni walory estetyczne, dbałość o ochronę środowiska, inwestycje służące rozwojowi czy też działania na rzecz kultywowania dziedzictwa kulturowego wsi. Pod uwagę będzie także brana aktywność społeczności lokalnej.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe - 8 tys. zł za pierwsze oraz odpowiednio 6 tys. i 4 tys. za dwa kolejne miejsca. Z terenu jednej gminy można zgłosić do konkursu dowolną ilość sołectw. Regulamin stanowi, że nie może to być jednak miejscowość, która wygrała w którejś z pięciu poprzednich edycji konkursu.

W ubiegłym roku w tym konkursie zwyciężyła wieś Lubno w gminie Lubiszyn. Drugie miejsce jury przyznało wsi Biedrzychowice w gminie Żary, a trzecie wsi Przytok w gminie Zabór.

Ponadto wyróżnienia otrzymały Wężyska w gminie Krosno Odrzańskie i leżąca w gminie Zielona Góra miejscowość Zatonie.

Formularze zgłoszeniowe należy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze do 26 września br. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane w listopadzie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!