W poniedziałek w kraju będzie pogodnie, tylko na zachodzie i Pomorzu stopniowy wzrost zachmurzenia i miejscami przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo- zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek pogodnie, tylko na Pomorzu i w Wielkopolsce okresami pochmurno i niewielkie opady deszczu. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni.
We wtorek ma być na ogół słonecznie, tylko na zachodzie i Pomorzu wzrost zachmurzenia i miejscami przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Wiatr słaby i umiarkowany, niestety w czasie burz silny i porywisty, z południa.

W porównaniu jednak z tym co było w weekend naprawdę nie ma się czego obawiać. Z ulgą mogą odetchnąć mieszkańcy województwa łódzkiego. Na zasiłki dla nich przeznaczono 5 mln zł.

Pieniądze będą wypłacane stosownie do skali potrzeb za pośrednictwem ośrodków pomocy społecznej.
"Dzisiaj już na starcie będzie uruchomiona kwota 5 mln zł, z gradacją jej podziału" - powiedział wojewoda Łukaszczyk w porannym programie Polskiego Radia Katowice. "To jest pomoc doraźna, kropla w morzu potrzeb" - dodał.

Wojewoda zapewnił, że Śląskie Kuratorium Oświaty sfinansuje też wyprawki szkolne dla dzieci z poszkodowanych rodzin. Jeszcze w poniedziałek kurator ma rozeznać skalę potrzeb. W poniedziałek wojewoda ma też uruchomić konto pomocy dla poszkodowanych.
Pomoc finansową poszkodowanym zadeklarował marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski. Pieniądze popłyną też z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który może dofinansować usuwanie szkód spowodowanych w środowisku naturalnym przez klęski żywiołowe oraz wymianę azbestowych dachów.

Szacowaniem strat zajmują się od soboty służby nadzoru budowlanego i gmin, pracę rozpoczęli też ubezpieczyciele. Jak mówił na radiowej antenie wojewoda Łukaszczyk, w szacowaniu strat pomaga też policja, sporządzając dokumentację na temat zniszczonych samochodów i sprzętu rolniczego.

Choć wojewoda uchylił się od odpowiedzi na pytanie o wstępny szacunek strat w województwie, to dzisiaj jego służby mają przygotować raport dla ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, aby podczas wtorkowego posiedzenia mógł się z nim zapoznać rząd i podjąć decyzje co do dalszej pomocy.

Tymczasem ok. 2 tys. odbiorców nie miało w niedzielę wieczorem prądu wskutek awarii spowodowanych nocnymi burzami i wichurą, która przeszła nad częścią województwa podlaskiego.