KSC S.A. uruchomiła PDO 1 sierpnia. Program jest elementem toczącego się w Spółce procesu restrukturyzacji. Na jego wprowadzenie zgodziły się wszystkie organizacje związkowe działające w Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Program Dobrowolnych Odejść przewiduje, że w ramach rekompensaty finansowej pracownik Spółki, który zrezygnuje z pracy dostanie jednorazowo 80 tys. zł brutto oraz odprawę wynikającą z ustawy o zwolnieniach grupowych, czyli od 1 do 3 średnich pensji.

Ponadto, osoba decydująca się na rozwiązanie umowy o pracę będzie miała prawo do wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, a także nagrody jubileuszowej (jeśli ta przysługiwałaby zatrudnionemu w okresie 12 miesięcy od rozwiązania umowy o pracę). Program przewiduje również pokrycie kosztów szkolenia, które pracownik sam będzie mógł sobie wybrać, do kwoty 3 tys. zł brutto oraz refundację kosztów poniesionych na sfinansowanie wydatków związanych z otwarciem własnej działalności gospodarczej – do 4,5 tys. zł brutto.

- Wnioski przyjmowaliśmy do połowy miesiąca - mówi nam Aleksandra Paulska, rzecznik prasowy. - Z 300 podań tylko 81 rozpatrzyliśmy negatywnie - dodaje. Zwolnienia na zasadach określonych przez PDO będą przeprowadzane do 30 września.

Żeby skorzystać z PDO, pracownicy musieli spełniać trzy podstawowe warunki: w dniu 1 sierpnia 2009 roku być zatrudnionym w Krajowej Spółce Cukrowej S.A., mieć udokumentowane przepracowane 3 lata (w ciągu ostatnich 5 lat) w cukrownictwie i nie mieć gwarancji dalszego zatrudnienia w Spółce.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!