PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Kto broni interesów rolników?

Kto broni interesów rolników?

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 05-08-2013 12:18

Tagi:

Politycy - zwłaszcza dwóch partii, walczą o przydomek chłopskiej. Od lat za taką uważane jest Polskie Stronnictwo Ludowe, ale o wiejski elektorat walczy też Prawo i Sprawiedliwość.- PSL tyle ma ze wsią wspólnego, co dziki buszujące w kartoflach albo w zbożu. Żeruje na niej... - napisał na swoim blogu Janusz Wojciechowski, europoseł PiS.


W pięciu punktach przedstawił on swoje „zarzuty" w stosunku do przeciwników z koalicji rządzącej.

Na blogu europosła Wojciechowskiego znalazły się m.in. takie słowa: Rzeźnicy z PSL nie mogą darować Prawu i Sprawiedliwości głosowania przeciw ubojowi rytualnemu i na stronie internetowej Stronnictwa umieścili taką oto zawiesinę: Przełom lipca i sierpnia to czas żniw i zbierania plonów ciężkiej pracy rolników. W tym czasie politycy Prawa i Sprawiedliwości przebierają się w szaty obrońców wsi. Najwyraźniej kolejny raz ruszyło ich sumienie po tym jak kilka tygodni temu przyczynili się do strat finansowych dla rolników eksportujących polską wołowinę pochodzącą z uboju bez ogłuszania. Gęby są pełne frazesów i pustych deklaracji, a rzeczywiste zachowania polityków PiS pokazują, że partia ta jest największym szkodnikiem interesu wsi i rolników.... - zacytował fragment wypowiedzi swoich adwersarzy.

W kolejnym punkcie odpowiada na postulaty PSL: Panowie Rzeźnicy z PSL! Panowie z PSL buszujący w zbożu, ale w elewatorach, nie na polu! Panowie handlarze z PSL, obniżający chłopom ceny na zboże, albo w ogóle niepłacący. Panowie urzędnicy z PSL, tłumami i rodzinami obsiadający wszelkiej maści agencje rolne, urzędy i biura! Panowie ministrowie, wiceministrowie, dyrektorzy, prezesi, naczelnicy, kierownicy, członkowie rad, zarządów, samorządów, elewarów, samowarów, funduszy, fundacji, spółek-matek, spółek-córek, spółek- ciotek i pociotek! Rządzicie na wsi niepodzielnie 6 lat, a w sprawach rolnictwa macie pod kontrolą wszystkie instrumenty władzy - pisze m.in. na blogu Janusz Wojciechowski.

- Macie w rękach pełna kontrolę nad handlem produktami rolnymi, a rolnicy są brutalnie oszukiwani. Macie kontrole weterynaryjną, fitosanitarną, a do Polski płynie ze świata wszelkie badziewie, skażone niemieckimi toksynami. Jakieś stare kury z Brazylii, z końca świata, stare mięso Bóg wie skąd, do Polski wszystko idzie. Macie instrumenty kontroli skupu i regulowania rynku płodów rolnych, a rolnicy są oszukiwani. Ceny rzepaku, zboża poleciały na pysk, rolnicy dziś sprzedają rzepak i zboże poniżej kosztów produkcji - kto za to odpowiada? - pyta Wojciechowski.

Kto zdaniem rolników broni interesów wsi?

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • ukasz 2013-08-12 13:49:56
  a kogo obchodzi baran do gnoju nie do kasy
 • Andrzej 2013-08-08 15:03:06
  A. Krzak, instrumenty polityki rolnej mają wszyscy indywidualni rolnicy, grupy producencki, czy taż LGD w ramach dopłat obszarowych i PROW i te instrumenty pozwalają rozwijać się naszemu rolnictwu. Pisząc, że PSL, w szerszym rozumieniu rząd, państwo polskie ma instrumenty polityki rolnej, ale tylko po to by oszwabić rolnika, to je LITERALNIE wymień. Czy chodzi tobie A. Krzak o ubezpieczenia od klęsk, dopłaty do paliwa rolniczego, regulacji cen sprzedaży żywca wieprzowego, ostatnio wołowego zbóż w tym rzepaku, może na tym odcinku można by zrobić więcej. Może w którymś z tych instrumentów rzeczywiście zrobiliśmy coś nie tak. Pokaż to, aby w nowej perspektywie za programować to lepiej z korzyścią dla nas wszystkich. Pisząc, że określenie zielona mafia jest w pełni adekwatne, to ty A. Krzak i Wojciechowski, z którym się zgadzasz mając wiedzę o nielegalnych działaniach tejże zielonej mafii złóżcie doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez nich do policji lub prokuratury.
 • A. Krzak 2013-08-06 07:29:08
  Wszyscy są po jednych pieniądzach. Zgadzam się z Wojciechowskim, że PSL ma wszystkie instrumenty polityki rolnej, ale tylko po to by oszwabić rolnika. Zerują na rolnictwie! Określenie ,,zielona mafia' jest w pełni adekwatne. Ale PiS dało ciała z ubojem rytualnym.
 • AST 2013-08-05 23:23:59
  PSL MIAŁO I NADAL MA SWOJĄ SZANSĘ WPŁYWAĆ NA STAN I ROZWÓJ ROLNICTWA. BY TO ROBIĆ TRZEBA WIEDZY I PROFESJONALIZMU. TYMCZASEM JEST PROSTACTWO. MENTALNOŚĆ SERAFINA. KIEDY CHŁOP PRZESTANIE BYĆ CHŁOPEM A ZACZNIE BYĆ MYŚLĄCYM CZŁOWIEKIM WTEDY BĘDZIE DOBRZE. MYŚL CHŁOPIE PRZED WYBORAMI I NIE DAJ SIE NABRAĆ NA OBIECANKI.
 • John ale Rambo 2013-08-05 22:46:18
  Tez sie zgadzam:)
 • Rolnik z Polski 2013-08-05 22:40:16
  zgadzam sie z "arszczecin"
 • arszczecin 2013-08-05 15:12:32
  @mt, wieś broni się sama :)
  wsi spokojna wsi wesoła,
  każdy polityk to pierdoła

  z Wojciechowskim zgodzę się w jednym

  "PSL tyle ma ze wsią wspólnego, co dziki buszujące w kartoflach albo w zbożu. Żeruje na niej... "
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!