PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kto prześwietli ekologów?

Kto prześwietli ekologów? Fot. Shutterstock

Hodowcy zwierząt futerkowych chcą, aby polskie służby zbadały międzynarodowe związki organizacji ekologicznych lobbujących za całkowitym zakazem takiej hodowli w Polsce - informuje piątkowy "Nasz Dziennik".



Jak donosi gazeta, przedstawiciele hodowców wystąpili do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, aby prześledziły powiązania, w tym zagraniczne źródła finansowania, fundacji i stowarzyszeń ekologicznych nawołujących od lat do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu hodowli na fermach norek, lisów, szynszyli, jenotów czy innych zwierząt futerkowych.

Aktywiści ekologiczni przekonują, że zwierzęta są hodowane, a potem zabijane w niehumanitarnych warunkach. Według informacji "ND", ta kampania spowodowała, że do Sejmu trafiły dwa poselskie projekty ustaw o ochronie zwierząt, gdzie są przepisy wprowadzające taki zakaz.

Hodowca norek i Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, który jest jednocześnie jednym z autorów zawiadomienia do ABW i AW, mówi gazecie, że organizacje ekologiczne otrzymują olbrzymie wsparcie, zwłaszcza z zagranicy. - Gra idzie o wart setki milionów złotych rynek utylizacji poubojowych odpadów mięs - tłumaczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

  • farmer 2017-12-19 16:26:14
    http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/inne-hodowle/lichocka-dziennikarze-daja-sie-nabierac-lobby-futrzarskiemu,75294.html
  • Puch 2017-12-14 20:07:27
    Połóżmy z jednej strony na szali zyski hodowców norek, ich prywatne zyski, z których budżet państwa nie ma zbyt wiele, a z drugiej strony cierpienie zwierząt oraz degradację społeczności i środowiska – wydaje się, że rachunek liczony z nastawieniem na interes publiczny jest tutaj oczywisty.
  • modus 2017-12-05 13:41:14
    Polaczek o uboju rytualnym to się wazeliniarzu nie wypowiadaj jak nie wiesz jak to wyglondażadna gnida nie powinna się dorabiać na okrutnym mordowaniu zwierząt.
  • MISTRZ 2017-12-04 19:06:27
    W powiecie bialskim świnie były zabijane niehumanitarnie, aktywiści ekologiczni nie przykuwali się do naszych świń. Widać gołym okiem że liczy się wyłącznie kasa oferowana przez konkretnych sponsorów. Program Jana Pospieszalskiego Warto Rozmawiać z dnia 30.11.17 r. dokładnie to przedstawi.
  • Ciekawski 2017-12-02 21:45:02
    Ten hodowca norek i prezes własnej fundacji Instytutu Gospodarki Rolnej powinien wreszcie pokazać dokumenty potwierdzające zatrudnienie na fermach norek tych "milionów" pracowników.
  • vika 2017-12-01 23:54:19
    Pamiętacie "ptasia grypę " i kto ją wypromował ? Ano firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki . A może ktoś wie co się stało z tymi szczepionkami , które polska - za 180 mln - kupiła w szwajcarskich firmach ? To Wam podpowiem , kiedyś próbowałem się tego dowiedzieć dzwoniąc do Ministerstwa Zdrowia (byłem odsyłany , aż trafiłem do osoby , która stwierdziła , że to jest tajemnica państwowa (zresztą każdy widział - podobnie przy ASF, że wirusy chodzą jak barany i to tylko po drogach asfaltowych na których sa rozkładane maty).
  • Obserwator 2017-12-01 21:04:01
    Soros przykręcił kodziarzom kurek z forsą, to poszli do firm produkujących karmy dla psów i kotów oraz tych, które produkuja gotowe karmy dla lisów i norek hodowanych na Zachodzie EU oraz do producentów sztucznych futer. I teraz zobaczymy, czy ABW też wzięła łapówki, bo w tych postpeerelowskich 3-literowych agencjach w większości są ludzie układu PO-N-SLD-PSL.
  • Polaczek 2017-12-01 19:54:13
    Brawo ! To samo jest z zakazem uboju rytualnego !!! Tą sprawą również powinno się zająć ABW !!!
  • zdrowy na umysle 2017-12-01 18:44:21
    MUREM ZA HODOWCAMI !!! DOŚĆ EKOTERRORYZMU!!
  • ncpr2 2017-12-01 14:53:52
    Nasz Dziennik jest tak samo polski jaki Kasy SKOKu, z siedziba w Luksemburgu, co nie zmienia faktu ze tzw. ekolodzy są banda idiotów