W Tarnowie zainaugurowano projekt „Działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”, działając pod hasłem „Polska Cyfrowa Równych Szans”, zamierza w ciągu dwóch lat dotrzeć z cyfrową edukacją do każdej z niemal 2500 polskich gmin.

Głównymi wykonawcami projektu będą latarnicy cyfrowi, czyli lokalni liderzy, entuzjaści edukacji cyfrowej. W połowie 2012 r. skompletowana zostanie grupa 2600 latarników. W tej chwili jest ich blisko 300. Mają dotrzeć do każdej polskiej gminy.

- Nim jednak ruszą w Polskę, zostaną kompleksowo przeszkoleni i uzbrojeni w materiały edukacyjne i środki dydaktyczne. Szkolenia obejmą nie tylko zagadnienia merytoryczne, ale także podstawy cyfrowej metodyki i dydaktyki – opowiada Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

- Poszukujemy ludzi, którzy będą umieć i chcieć pomóc innym w pokonaniu nieufności, obaw i barier psychicznych w zapoznaniu się z praktycznymi korzyściami z poruszania się po cyfrowym świecie - mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

Ważnym elementem projektu systemowego będzie także uruchomienie Portalu Edukacji Cyfrowej. Za jego pośrednictwem latarnicy będą mogli korzystać ze wsparcia ekspertów.

Realizacja wartego ok. 15 mln zł projektu potrwa do 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!