Narzędziem likwidacji ma być zmiana ustawy "Prawo o miarach", zgodnie z którym zakłada się kompletne przeorganizowanie funkcjonowania terenowej służby miar.

Rocznie urząd dokonuje legalizacji około 13000 przyrządów pomiarowych ( wagi, odmierzacze paliw i gazu, zbiorniki, instalacje pomiarowe do paliw i mleka, wodomierze, taksometry,  manometry do kół pojazdów, tachografy i wiele innych) oraz, w ramach: wzorcowań, ekspertyz i innych czynności metrologicznych, następne 2000 szt.

- Z oburzeniem przyjmuję przedmiotowe informacje, świadczące o kolejnych działaniach rządu zmierzających do marginalizacji Polski północno-wschodniej. Rząd po raz kolejny wprowadza oszczędności kosztem obywateli, likwidując dobrze prosperujące, mające ogromne znaczenie dla sektora prywatnego, urzędy. Jednocześnie, w sposób nieuzasadniony, tworzy się nowe ministerstwa i poszerza struktury centralnej administracji rządowej. Niezrozumiałym jest dlaczego właśnie na terenie Polski północno-wschodniej, a w szczególności województwa podlaskiego, rząd prowadzi politykę zmierzającą do likwidacji kolejnych zakładów pracy, co w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia, i tak dużego poziomu bezrobocia - mówi poseł PiS, Krzysztof Jurgiel.

  Podobał się artykuł? Podziel się!