Jak poinformował organizator imprezy Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach - oddział w Kościerzynie, na targach prezentować się będzie ponad 190 wystawców z kraju. Imprezę co roku odwiedza ok. 10 tys. osób.

Na targach prezentowane będą maszyny i urządzenia rolnicze i będzie można zapoznać się z nowinkami technicznymi związanymi z rolnictwem. Wystawiony zostanie również sprzęt i urządzenia do ogrodów. Ponadto odbędzie się giełda firm budownictwa inwentarskiego i budownictwa wiejskiego.

Na targach prezentowane będą nowe środki do produkcji rolniczej i ogrodniczej. Organizatorzy przewidzieli także miejsce na pokaz koni i drobnego inwentarza, czyli królików, drobiu.

Swoje stoiska będą miały firm ubezpieczeniowe, finansowe. Na warsztatach i konsultacjach będzie można dowiedzieć się m.in. o możliwościach pozyskiwania pieniędzy z UE, podatku VAT i podatku dochodowym w rolnictwie, a także o technologii produkcji rolniczej, ekologii i ochronie środowiska. Zorganizowane zostaną też seminaria: o odnawialnych źródłach energii dla gospodarstw oraz o uwarunkowaniach sprzedaży produktów z gospodarstwa.

Imprezie towarzyszyć będą kiermasze: kwiatów i urządzeń do ogrodu, sprzętu gospodarstwa domowego, regionalnej żywności i wydawnictw. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na maszynę targów, bezpieczne gospodarstwo rolne oraz na lokalny produkt regionu łódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!