PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Lubno najpiękniejszą wsią województwa

Wieś Lubno w gminie Lubiszyn zwyciężyła w konkursie na najpiękniejszą lubuską wieś 2013 r. organizowanym przez sekretariat regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Lubuska Izbę Rolniczą.Podczas czwartkowej gali marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak podkreśliła, że mieszkańcy wsi są coraz bardziej aktywni i podejmują bardzo wiele działań na rzecz rozwoju swoich małych ojczyzn.

- Lubuska wieś ma nie tylko pieścić nasze oczy, być piękna i posprzątana. W tym konkursie brane jest pod uwagę dziedzictwo kulturowe, poszanowanie tradycji i aktywność różnych stowarzyszeń i organizacji. Jestem przekonana, że wiele lubuskich wsi może uzyskać taki tytuł i że dla każdego sołectwa to duże wyróżnienie - mówiła Polak.

W tym roku odbyła się czwarta edycja konkursu, którego celem jest znalezienie miejscowości, które w województwie wyróżniają się aktywnością mieszkańców, estetyką i dbałością o środowisko.

Drugie miejsce jury przyznało wsi Biedrzychowice w gminie Żary, a trzecie wsi Przytok w gminie Zabór. Ponadto wyróżnienia otrzymały Wężyska w gminie Krosno Odrzańskie i leżąca w gminie Zielona Góra miejscowość Zatonie.

Dla zwycięzców konkursu władze samorządowe regionu i sekretariat regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przygotowały nagrody finansowe.

Jak podkreślili laureaci, największy wpływ na sukces mają mieszkańcy, dzięki którym lubuskie wsie stają się coraz piękniejsze.
Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!