PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Macierewicz o pomocy wojska po nawałnicach: reagujemy na zapotrzebowanie wojewodów i samorządów

Macierewicz o pomocy wojska po nawałnicach: reagujemy na zapotrzebowanie wojewodów i samorządów Fot. Anna Mojzesowicz

Wysyłając wojsko do usuwania skutków nawałnic w regionach, przez które przeszły, reagujemy na zapotrzebowanie zgłaszane przez wojewodów i samorządy. To one muszą wyrazić zgodę na wkroczenie wojska do akcji - powiedział PAP minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.- My reagujemy na zapotrzebowanie wojewodów i przedstawicieli samorządów. Wiemy, że były różne z tym problemy. Gdy ten dramat się zaczął, wydałem polecenie rozpoznania przez dowódców i szefów wojskowych sztabów wojewódzkich, jaka jest sytuacja w poszczególnych gminach i miejscowościach. Następnie przedstawialiśmy to wojewodom i to oni podejmowali decyzje. Bo to oni muszą zezwolić na wejście do akcji wojska - wyjaśnił szef resortu obrony.

Dlatego - jak mówił - "już 14 (sierpnia-PAP) albo dopiero 14 (sierpnia -PAP) wojsko było na miejscu".

Dodał, że o tym, czy wojsko kierowane jest do usuwania skutków kataklizmów, decydująca jest kwestia konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Pod uwagę brana jest przede wszystkim kwestia zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.

- To jest punkt odniesienia, który biorą pod uwagę wojewodowie, władze cywilne, które muszą wyrazić zgodę na wejście wojska. Wojsko nie może bez tej zgody wejść, cokolwiek by pisali jacykolwiek dziennikarze - dodał minister Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!