Jak zapowiadał na początku sierpnia Piotr Figas, zastępca prokuratora okręgowego w Radomiu, decyzja w tej sprawie miała być podjęta do 10 sierpnia.

24 sierpnia Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu poinformowała jednak, że śledztwo  nie zostało jeszcze zakończone: Termin podjęcia decyzji co do wniosku podany w piśmie z dnia 02.08.2012 r. nie miał charakteru wiążącego, a jedynie prognozowany. Aktualnie przeprowadzana jest analiza materiału dowodowego, stanu prawnego i praktyki orzeczniczej. Sytuacja osób, którym przedstawiono dotychczas zarzuty nie zmieniła się, nadal posiadają status podejrzanych w tym śledztwie.

Dopytywaliśmy, na jak długo przedłużono śledztwo i kiedy będzie zakończone? Co jeszcze wymaga ustalenia?

Odpowiedź przyszła zdawkowa: śledztwo w sprawie zostało przedłużone do dnia 28 listopada 2012r. Więcej informacji nie udzielam. Jednocześnie dodaję, że zachowuje aktualność w dalszym ciągu moja odpowiedź udzielona Pani w dniu 24 sierpnia br.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie:

1. kiedy wszczęto śledztwo, jaką karę przewidują przepisy wobec poszczególnych osób, jaki jest termin przedawnienia;

2. Jakie jest następstwo postawienia zarzutów Markowi J. oraz Danielowi B., kiedy te zarzuty zostały postawione i co nastąpiło w związku z tym;

3. Czy poseł Maliszewski został przesłuchany, czy nawiązał kontakt z prokuraturą albo czy prokuratura zwróciła się do niego z jakąś informacją o prowadzonej sprawie.

Na odpowiedź prokuratury czekamy.

Do terminu przedawnienia nie wlicza się okresu korzystania z immunitetu, co może dawać nadzieję, że praca organów ścigania nie będzie nadaremna.

Podobał się artykuł? Podziel się!