PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Maliszewski odpowie za podrobienie wniosku i podpisu żony

Maliszewski odpowie za podrobienie wniosku i podpisu żony

Autor: farmer.pl/Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 08-08-2012 10:26

Tagi:

W ciągu kilku najbliższych dni Prokuratura Okręgowa w Radomiu podejmie decyzję w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła PSL Mirosława Maliszewskiego.



A jednak. W radomskim oddziale ARiMR doszło do przestępstwa.

Przypomnijmy – poseł Mirosław Maliszewski miał złożyć antydatowany wniosek o dopłaty, podpisany za żonę.

Poseł Maliszewski zaprzeczał. Otrzymaliśmy właśnie odpowiedź z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy w sposób dostateczny uzasadnia podejrzenie, iż Mirosław M. mógł dopuścić się podrobienia wniosku swojej żony Anny M. oraz nakłonienia osoby przyjmujące przedmiotowy wniosek w Biurze ARiMR do poświadczenia nieprawdy odnośnie faktycznej daty złożenia wniosku – napisał w odpowiedzi na nasze pytanie zastępca prokuratora okręgowego Piotr Figas. Śledztwo toczy się od 28 listopada 2011 roku, nadzorem objęła je Prokuratura Okręgowa. Konsekwencje karne jak na razie ponoszą pracownicy ARiMR: Marka J. – pełniącego funkcję kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Grójcu z siedzibą w Nowej Wsi oraz Daniela B. zatrudnionego na stanowisku głównego specjalisty w w/w Biurze postawiono w stan podejrzenia. Pierwszemu z nich zarzucono popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.231§1 kk w zw. z art.297§1 kk w zw. z art.11§2 kk i inne. Drugiemu popełnienie występku   z art.18§3 kk w zw. z art.297§1 kk w zw. z art.11§2 kk.

Ponieważ posła chroni immunitet, nie został pociągnięty do odpowiedzialności – ale to  lada dzień ma się zmienić. W terminie do 10 sierpnia 2012r. zostanie podjęta decyzja  w przedmiocie wystąpienia z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Mirosława M. – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – zapowiada prokuratura.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (48)

  • JKC 2012-08-10 21:09:41
    Temat wychowania to tak w nawiązaniu do zagospodarowania małego koalicjanta. Dalej to już sam go podciągnąłeś a ja siłą rzeczy musiałem się tłumaczyć. Ewidentnie próbujesz zmarginalizować eduk. seks. .
    Wróćmy zatem do meritum. Nie widzę tu newsa o sekretarce Sawickiego co to wzięła 30 tys. odprawy i po 4 dniach wróciła do swoich obowiązków ale już pod egidą Kalemby.
  • S(c)eptyk 2012-08-10 21:05:52
    Miało być "właśnie skutki" wyszło "waśnie" - też dobrze, w końcu pomieszanie musi prowadzić do waśni.
  • S(c)eptyk 2012-08-10 20:51:33
    Sam mówiłeś, że "w wielu rodzinach to temat tabu", więc odpowiadam, jak było poniżej.
    Widzisz, szkoda że o seksie chcesz nauczać, a tak powoli kumasz napisane. To są waśnie skutki niewłaściwej edukacji. Potem taki gość zapomina, co powiedział, o czym w ogóle rozmowa.
    Tematów zastępczych nie będę roztrząsał (chociaż myślę, że może i prawidłowo kojarzysz na zasadzie k...a i zlodziej, o czym już było wcześniej...), żegnam, żona czeka dziś wcześniej.
  • arszczecin 2012-08-10 20:41:14
    sceptyku jeśli dla ciebie sex jest tabu to musisz na świetle w sypialni mocno oszczędzać
  • S(c)eptyk 2012-08-10 20:08:17
    O religioznawstwie słyszałeś?
    Wolisz nauczać za państwowe pieniądze seksu czy religii? Jest wiele tematów tabu. Z każdego zrobisz osobny przedmiot w szkole? O każdym chcesz rozmawiać z każdym?
    Nie uzdrawiaj zdrowej większości, trzeba kształcić myślenie, a nie umiejętności. I nie zmieniaj tematu, pewnie że lepiej gadać o seksie niż złodziejstwie - uznajmy jednak temat za wyczerpany, bo zrobi się żałośnie.
  • JKC 2012-08-10 19:29:47
    Z teologią ci się pomyliło.
    Ilu rodziców potrafi rozmawiać z dzieckiem o seksie? W wielu rodzinach to temat tabu?
    Nie zawsze większość ma rację i wie co dla niej dobre z racji swojej niewiedzy.
  • S(c)eptyk 2012-08-09 23:44:18
    A to znasz: Jaka jest różnica między pesymistą i optymistą? Otóż pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie ma już tej pewności, ale ma nadzieję.
    Miejmy nadzieję, że nie wszyscy politycy to nierządnice, bo jak ją stracimy, to nic dobrego nas nie czeka.
  • arszczecin 2012-08-09 23:27:23
    Jasio przychodzi do taty i pyta:
    - tato co to jest polityka?
    - polityka synku to kapitalizm, ja jestem kapitalizm bo ja zarabiam, twoja mama to rząd bo rządzi pieniędzmi, dziadek to związki zawodowe bo nic nie robi, pokojówka to klasa robocza bo sprząta i pracuje, ty synku jesteś ludem bo tworzysz społeczeństwo, a twój mały braciszek to przyszłość.
    - tato ja się z tym prześpię i może zrozumiem.
    Jasio poszedł spać.
    W nocy budzi go płacz małego brata, który zrobił w pieluszkę.
    Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki.
    Wchodzi a pokojówka zajęta z tatą, a przez okno zagląda dziadek.
    Jasia nikt nie zauważył bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju uspokoił braciszka i poszedł spać.
    Rano Jasio wstał i zszedł na dół.
    Tato mówi do niego:
    - no i co Jasiu już wiesz co to jest polityka?
    - tak tatusiu wiem
    - kapitalizm wykorzystuje klasę roboczą, związki zawodowe się temu przyglądają podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie.
    To jest polityka tatusiu.

    pochfa
    lony panowie
  • S(c)eptyk 2012-08-09 23:18:28
    Dlatego nie przygotowuje się ustaw wbrew większości w kraju tej większości i za jej pieniądze.
    Przeczytaj np. Josh McDowell "Mity edukacji seksualnej".
    Od kiedy na lekcjach religii chodzi o obrządek? A maturę z religii można zdawać, nawet doktoraty robią.
    O tej gumie to zacząłeś, bo żona do łóżka woła? Bo chyba na wych. seks. w szkole nie zamierzasz uczyć dzieci, że guma powstrzyma choroby przy przypadkowych kontaktach seksualnych? Chyba lepiej tak wychowywać, żeby dzieci takich kontaktów nie podejmowały, ale na innych lekcjach się to robi. Nie polezie orzeł...
    Dobranoc
  • JKC 2012-08-09 23:00:55
    A kto pisze tu o forsowaniu. Odpowiednie ustawy już są, niestety ich realizacja natrafia na opór większości jaką stanowią wyznawcy KK.
    Sceptyk podaj konkretne przykłady gdzie się przekonali. Za bardzo upraszczasz ważne aspekty wychowawcze i nie tylko.
    Formułki obrządku KK na blachę i do tego matura z religii? Nie zapominaj że guma to nie tylko antykoncepcja ale również ochrona przed chorobami.
    Znowu odbiegam od tematu.
    Dobranoc, do jutra ;)