PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Mazowsze: 134 km dróg do modernizacji w tym roku

134 km dróg zostaną zmodernizowane w tym roku w województwie mazowieckim w ramach "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych" - poinformowały służby prasowe wojewody. Koszt remontów to 139 mln zł, z czego 67,5 mln zł to dotacja rządowa.Jak poinformował urząd wojewódzki, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazał do zatwierdzenia ministrowi administracji i cyfryzacji listę obejmującą 44 projekty, choć początkowo miało ich być o połowę mniej. Podwojenie liczby zadań było możliwe po wprowadzonych przez rząd zmianach w "Narodowym programie przebudowy dróg lokalnych". Wydatki z budżetu państwa na realizację programu w województwie mazowieckim w 2014 roku zostały zwiększone z 24 do 67,5 mln zł.

Rząd zadecydował o zwiększeniu wydatków budżetowych na budowę dróg lokalnych w 2014 r. pod koniec marca br. Zwiększono je o 450 mln zł - z 250 mln zł do 700 mln zł. Początkowo pula pieniędzy na dla samorządów miała być powiększona o 650 mln zł, ale ostatecznie część tych pieniędzy rząd przekazał na świadczenia dla całodobowych opiekunów osób niepełnosprawnych.

W październiku, podczas poprzedniej nowelizacji "Narodowego programu budowy dróg lokalnych" - tzw. schetynówek - rząd ściął planowane dotacje dla samorządów z 1 mld zł do 250 mln zł. Powodem tej decyzji była trudna sytuacja budżetowa. Jednak podczas parlamentarnych prac nad budżetem Senat zgłosił poprawkę, według której na realizację programu ma trafić w tym roku 650 mln zł z wpłaty z Lasów Państwowych. Sejm przychylił się do tej propozycji, a prezydent podpisał ustawę budżetową 29 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Jancio Wodnik 2014-04-08 15:10:31
    Super Chopy! Będziem mieli po czym protesty montować.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!