PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Minister Kalemba wygwizdany na Jasnej Górze

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba nie znalazł zrozumienia podczas dożynek jasnogórskich. Jego wypowiedzi przez dłuższy czas towarzyszyły krzyki, buczenie i gwizdy.



Rolnicy nie chcieli słuchać zapewnień ministra o tym, jak bardzo docenia „braci rolników, prawdziwych gospodarzy na polskiej ziemi”.

Kalemba wzywał do szacunku wobec chleba, zapewniał, że dołoży starań, aby był on doceniany.

Rolnicy wysłuchali bez protestów informacji o dobrych zbiorach w obecnym i poprzednim roku, o spadku cen zbóż, niższych dochodach za zboża i kukurydzę, a także o potrzebie łączenia się, tworzenia grup i roli wspólnego występowania na rynku. Gwizdy rozpoczęły się wtedy, jak Kalemba zaczął mówić o klęskach i pomocy poszkodowanym. Omawiany wzrost eksportu nie ucieszył rolników – słychać było pojedyncze gwizdy, pojawiły się również wtedy, gdy minister mówił o programie „Zero tolerancji”, a także, gdy zapewniał o sukcesach negocjacji środków na WPR.

Wypowiedzi Kalemby na temat sprzedaży ziemi przez ANR rolnicy już jednak nie byli w stanie wysłuchać spokojnie.

- Ziemia w pierwszej kolejności trafia do rolników na powiększenie i tworzenie gospodarstw rodzinnych – zapewniał Kalemba, a od tych słów towarzyszyły mu już do końca krzyki oburzenia, gwizdy i buczenie. W momencie, kiedy mówił o zabezpieczeniu nabywania gruntów po 2016 r. i zwiększonym rozdysponowaniu gruntów z ANR na powiększanie gospodarstw, krzyki utrudniały mu już mówienie, podobnie wtedy, jak mówił o powstrzymaniu upraw roślin GMO. Końcowe słowa – podziękowania rolnikom i wyrażające wdzięczność całym pokoleniom „siejącym, choć grunta nasze marne” – Kalemba omal wykrzyczał, aby przebić się przez zagłuszające go niechętne reakcje zgromadzonych rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

  • Astra 2013-09-03 17:48:44
    Brawo. Prawdziwie po chrześcijańsku. Oto polskie tradycyjne dożynki...
  • A. Krzak 2013-09-02 21:34:19
    ,,Zielona mafia" trzyma się mocno! Przed wyborami znowu naobiecują gruszek na wierzbie i do sejmu się dostaną! Ludzie ciągle nie rozumieją, że manipulacja ordynacją wyborczą i listami powoduje wybór ,,właściwych" wiernych pretorianów. Ordynację ustalają sami, a wyborca ma zaznaczyć swój wybór tylko i wyłącznie swoją obecnością reszta niejest ważna. Co można zrobić? Moim zdaniem bojkotować wybory do czasu jednomandatowych okręgów wyborczych.
  • arszczecin 2013-09-02 21:07:37
    ktoś, brak kodeków/wtyczek, mi firefox i mozilla wywalała cos takiego.
    internetexploer ruszył
  • ktoś 2013-09-02 20:52:13
    gdy włączam filmik wyskakuje:

    error html5: Video file not found
    czyli:
    błąd html5: Nie znaleziono pliku wideo
  • Wielkopolska 2013-09-02 20:52:07
    Dlaczego i na tym portalu też jest CENZURA jak Kalemba został wygwizdany za brak polityki rolnej na Jasnej Górze szkoda że portal wykropkował tą scenę czy u was też psl ma wpływy w radach nadzorczych może odpowiecie mi na to postawione pytanie
  • synek 2013-09-02 18:14:15
    Po wywiadzie środowiskowym wśród rolników jestem przekonany,że psl w najbliższych wyborach może liczyć tylko na swoja rodzinę.Wyniki pokażą jak liczną.
  • wielkopolan 2013-09-02 16:44:09
    Jak widzę dziadka Żelichowskiego to pytam gdzie syna usadowił a ja wiem w Elewa że Pytam się czy niema młodszych na posłów tylko stare grzyby które tylko swoimi rodzinami obsadzają trafne spółki skarbu państwa przecież Żelichowski Kalemba Pawlak Kłopotek to ludzie PSL oni i ich dzieci rodziny w spółkach skarbu państwa siedzą i czekają na prywatyzację gdzie CBA gdzie Premier Prezydent ze swoimi służbami tylko gunia mróweczki a kolesiów chronią
  • synek 2013-09-02 16:19:20
    PSL może powoli zwijać sztandar,w mojej okolicy żaden rolnik na nich nie zagłosuje.
  • mir30 2013-09-02 15:58:23
    Do tego co nie którzy wiedza lepiej i znaja sie na rolnictwie co kg miesa i kg zboza nie wyprodukowali...ile potrzeba roznych zdobyczy techniki zeby wyprodukowac kg miesa,,???? ile roznych produktow przemyskowych,,,czy ktos zdaje sobie sprawe z tego... produkty od a do z... rolnik nie ma prawa dyskusji co do ceny jak kupuje w sklepie czesci i inne,,a jak swoj produkt sprzedaje to nie ustali tez swojej ceny za swoj produkt,,dyktat skupów...a panstwu zalezy na tym zeby gdzies stlumione koszty przerzucic i udawac ze musza byc ceny rynkowe,,smiech na sali i kpina...mysla ze zywnosc to prostacka produkcja ktora durnie sie zajmuja.... dlatego Kalenba sue skompromitowal na swoim przemowieni jeszcze granata mogl mu ktos podrzucic to nagroda dla zdrajcow...kiedys walczyli o ziemie polacy zeby bylo co jesc a teraz co robia z ziemia??????? kto zaplaci za krew poleglych jak marnotrwaia czyjas walke,,,
  • mir30 2013-09-02 15:46:20
    Prawda jest taka ze ze rolnik to wrog panstwa polskiego..bo sie buntuje zamiast niewolnioczo pracowac i dostarczac darmowa zywnosc.. Kalemnba stoi po stronie przemysku rolno-spozywczwgo ktory tylko dlatego zarabia ze placi g.....o grosze za plody rolne..czy tego nikt nie moze powiedziec,,?????
    Dlaczego lekarze i nauczyciele za to co zarobia nie buduja szkol itd,,nie kupuja niczego do swego miejsca pracy a rolnik za to co dostanie ma uttrzymac wszystko jak dostaje kpiny za plody rolne,,,kup sobie sprzet nalej paliwa zaplac za prad,,,,itd,,za to co zarobisz,,a gdzie pensja dla siebie?? dlaczego inni nie maja tak ja rolnik.. i bedzie na mownicy sobie zartwowal jak to jes K wspaniale na wsi....JUDASZ