PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Minister rolnictwa zaproponuje pakiet zmian "Rolnik Plus"

Minister rolnictwa zaproponuje pakiet zmian "Rolnik Plus" Fot. Shutterstock

W niedługim czasie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zaproponuje program "Rolnik Plus"; będzie to cały pakiet zmian dobrych dla polskich rolników i polskiej wsi - zapowiedział w sobotę w Garwolinie premier Mateusz Morawiecki.



Szef rządu mówił podczas spotkania z mieszkańcami Garwolina, że "w niedługim czasie" minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zaproponuje "pakiet dodatkowych preferencji czy zmian, który będzie dobry dla polskich rolników i polskiej wsi". - Będzie to +Rolnik Plus+, albo jakoś to nazwiemy - dodał.

Premier zapewnił też, że rząd podejmuje działania, aby zaktywizować mieszkańców wsi oraz by zapobiec ich emigracji w celach zarobkowych. Jak mówił, może w tym pomóc ułatwienie sprzedaży ich wyrobów "w sieciach detalicznych".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (14)

  • kojot 2018-07-12 12:10:39
    dlaczego wszystkie dzieci w gospodarstwach maja 500+ - na kazde dziecko bo wszyscy rolnicy zyja w ubóstwie ???? jakies wyciganie kasy z panstwa
  • Dionizy 2018-05-08 08:00:27
    Nie wiem, czego wieś sklamle na forach. Daliście w ostatnich wyborach władzę PiS-owie, waszym ulubieńcom, a teraz narzekacie. A PSL był taki feee. Cieszę się, że was dojeźdżają. Mniej gospodarstw, mniej cwaniaczków w KRUS.
    • mlody 2018-05-08 08:16:33
      Z tym krusem nie jest tak jak większość myśli w mojej okolicy rolników, którzy żyją z gospodarstwa jest około 20 a pseudo rolników co opłacają krus jest około 80 bo mają po parę hektarów i tu jest problem ja jako rolnik nie mam problemu żeby płacić większy krus ale niech to będzie bardziej sprawiedliwe . Co do sytuacji w rolnictwie jest coraz gorzej a pisowska propaganda wciska, że jest świetnie..
  • Biała 2018-05-07 17:49:58
    Powiat bialski, doprowadzony do ruiny.
    Zdrowe świnie wybito, ze względu na chore dziki.
    Nasza słynna stadniny koni wJanowie Podlaskim, położona na łopatki. Pracownikom, nie ma pieniędzy na wypłaty.
    To właśnie zawdzięczamy, obecnym politykom!!!!!!!
  • łazarz 2018-05-07 14:09:17
    Zapytali bacę, czym się różni ceper od górala, tenże odpowiedział - góral mówi co zrobił (wykonał), a ceper mówi co ma w planie do zrobienia (wykonania).
  • baca56 2018-05-07 11:45:57
    Szkoda, że w tym roku nie będzie Nagrody Nobla z literatury, bo Jurgiel miał duże szanse w kategorii "fantastyka" lub bajkopisarstwo.
    • rolniczek 2018-05-09 13:29:36
      najgorszy ministr od lat
  • wojtek55 2018-05-07 11:31:01
    Ja jeszcze nie dostałem dopłat i nie wiadomo kiedy będą . Dajmy pisowi czerwoną kartkę w wyborach samorządowych niech się obudzą i nie myślą że damy się dymać bezkarnie .
  • Partia Miejska 2018-05-07 10:57:19
    Tak Monte Christo i te pasozyty jeszcze chca nowe programy+
  • Hr. Monte Cristo 2018-05-07 10:13:50
    i tak na wsi jest dobrze. Może połowa gospodarstw produkuje na rynek. Reszta ma tanie ubezpieczenia w krus, a miasto j...ie po pachy na wiejskich pasożytów. Ziemia w dzierżawę, część się sprzeda, pali się głupa, że niby obsiewam kawałek pola, a lata do emerytury lecą. Do tego 500+ na gromadkę dzieci, pełen socjal i śmieją się w oczy, tym którzy uczciwie pracują.
    • Rick 2018-05-07 20:20:45
      I o to chodzi kolego...
  • Tomek.rolnik 2018-05-07 10:04:13
    Niech oni nam wreszcie dadzą święty spokój.
  • Miki2 2018-05-07 09:43:50
    Haha i znów połowa rolników da się omamić na samorządowych