PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Minister Sawicki w Wielkopolsce

Dzisiaj 9 lutego minister Marek Sawicki przebywał w Wielkopolsce. W Ośrodku Kultury w Babiaku pow. Koło spotkał się on z rolnikami. Pytali oni o możliwości zmian kryteriów oceny wartości ekonomicznej gospodarstwa, o złagodzenie zasad przyznawania środków w ramach działania tzw. "Młody Rolnik". Interesowały ich też sprawy rynku biopaliw i spółek wodnych.Minister M. Sawicki poinformował, że w resorcie prowadzone są prace w celu modyfikacji Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, niektóre z nich muszą być jednak uzgadniane z Komisją Europejką. Podkreślił również, że w zakresie rynku biopaliw prace prowadzone przez rząd dotyczą odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza ich drugiej generacji.

Rolników interesowało także jaki wpływ będzie miał kryzys gospodarczy na sytuację na poszczególnych rynkach rolnych. Przede wszystkim pytali, czy nie będą ograniczane środki finansowe kierowane na wsparcie polskiej wsi. Minister Marek Sawicki poinformował, że podczas spotkania z Prezesem Rady Ministrów Donaldem Tuskiem, zaproponował nie tylko oszczędności, ale także aktywne formy przeciwdziałania kryzysowi m.in. przez przyspieszenie realizacji i pozyskiwania dodatkowych środków unijnych na rozwój obszarów wiejskich.


Powiedział, że w zakresie samego budżetu resort dokona ograniczeń w wydatkach administracyjnych na kwotę 230 mln zł. Podkreślił jednocześnie, że oszczędności te nie będą dotyczyć współfinansowania środków unijnych, nie będą też dotyczyć programów zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, postępu biologicznego, dopłat do materiału siewnego i zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej.

Ministerstwo Rolnictwa/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!