PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Minister tłumaczy decyzję o odwolaniu szefa ANR

Wczoraj pojawiła się informacja, że powodem odwołania szefa Agencji Nieruchomości Rolnych była jego niezgoda na żądanie ministra Mojzesowicza powołania dwóch nowych dyrektorów regionalnych oddziałów. W odpowiedzi biuro prasowe ministerstwa rolnictwa informuje, że powodem decyzji było "niedopełnienie obowiązku informowania ministra o zadłużeniach wobec Agencji".Grzegorz Pięta jest od czwartku nowym prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych - podała Agencja na swoich stronach internetowych. Dotychczas Pięta był wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ANR podała, że nowego prezesa powołał premier Jarosław Kaczyński na wniosek ministra rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza. Pięta zastąpił na tym stanowisku Wacława Szarlińskiego, który kierował Agencją od października 2006 r. Szarliński wygrał konkurs na prezesa Agencji, ogłoszony przez sprawujące wówczas nadzór nad ANR ministerstwo skarbu.

Jak wyjaśniło w czwartek biuro prasowe ministerstwa rolnictwa, Mojzesowicz złożył wniosek o odwołanie Szarlińskiego 18 września. Powodem decyzji było "niedopełnienie obowiązku informowania ministra o zadłużeniach wobec Agencji".

Biuro prasowe resortu poinformowało, że prezes Szarliński, mimo polecenia ministra, nie przedstawił na konferencji prasowej szczegółowych informacji na temat zadłużenia dzierżawców. W konferencji tej brali udział jedynie wiceprezesi, a prezes udał się na urlop.

W związku z tym, że Szarliński przebywał na urlopie, Mojzesowicz wstrzymał decyzję dotyczącą odwołania go ze stanowiska prezesa do czasu jego powrotu do pracy - wyjaśniło biuro prasowe resortu rolnictwa.

Przeciwko wymianie kadr w agencjach rolniczych zaprotestowały izby rolnicze. Jak powiedział w czwartek prezes Krajowej Rady Izby Rolniczych Wiktor Szmulewicz, w ostatniej chwili, przed zmianą władzy trwa wymiana kadr w agencjach rolniczych. Dodał, że taka sytuacja budzi poważny niepokój izb rolniczych.

Pięta (ur. 1959 r.) jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W styczniu 2006 r. podjął pracę w ARiMR jako doradca w Gabinecie Prezesa. Wcześniej był prezesem PZG - Service sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz dyrektorem personalno-administracyjnym Ortis SA. Pełnił też funkcję dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Od 19 czerwca 2006 r. do 24 maja 2007 r. był wiceprezesem ARiMR, po czym został odwołany z tego stanowiska. Ponownie zastępcą szefa ARiMR został 27 lipca 2007 r.; tę funkcję pełnił do 24 października 2007 r.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!