Według informacji współpracę z partią Ziobry zadeklaruje b. minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz. Były polityk Samoobrony i PiS, a obecnie wiceprezes PJN, potwierdził w rozmowie, że będzie współpracował razem ze swoim ugrupowaniem z Solidarną Polską.

- Zostałem zaproszony przez Zbigniewa Ziobrę na sobotnią konwencję poświęconą tematyce rolnictwa i wsi i wezmę w niej udział. Zamierzam, tak jak cała moja partia - PJN, współpracować z Solidarną Polską, bo jest to ugrupowanie bardzo nam bliskie na prawicy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - powiedział Mojzesowicz. Dodał, że nie zamierza jednak rezygnować z członkostwa w PJN.

Według szefa komitetu wykonawczego PiS Joachima Brudzińskiego przejście jakiegokolwiek posła PiS do Solidarnej Polski w najbliższym czasie nie jest możliwe. Zaznaczył, że zapowiedź polityków SP wynika z "rozpaczliwej próby utrzymania jedności". - Przejście dwóch posłów PiS do Solidarnej Polski? Tak. Przechodzi Jarosław Kaczyński i ja - zażartował.

Klub Solidarnej Polski po odejściu Rębka będzie liczył 18 posłów. W lipcu klub SP opuścili posłowie Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki, którzy są obecnie członkami klubu PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!