PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Morawiecki: Najpóźniej w czwartek zaprezentowane będą nowe rozwiązania dla rolników

Morawiecki: Najpóźniej w czwartek zaprezentowane będą nowe rozwiązania dla rolników Premier Mateusz Morawiecki, fot. M. Oleksy

Najpóźniej w czwartek zaprezentowane będą nowe rozwiązania dla rolników - zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Wyjaśnił, że chodzi o poprawę funkcjonowania poszczególnych rynków rolnych, ich stabilizację.



- My w tym tygodniu zaprezentujemy z panem ministrem Ardanowskim (Janem Krzysztofem, ministrem rolnictwa - PAP) nowe rozwiązania dla rolników w różnych sektorach tej wielkiej branży, tej bardzo ważnej branży rolnej i (...) produktów rolno-spożywczych. Będą swojego rodzaju ulgą w wielu obszarach, również stworzą pewne mechanizmy poprawy funkcjonowania poszczególnych rynków rolnych - powiedział premier.

- Zaprezentujemy to najpóźniej w czwartek razem z ministrem rolnictwa. Myślę, że będzie dostrzeżona jakościowa zmiana w podejściu do rynków rolnych, w tym jakże ważnym, kluczowym obszarze rozwoju wsi, rozwoju terenów wiejskich i przede wszystkim rozwoju rolnictwa, które bardzo, bardzo leży nam na sercu - dodał.

Jak mówił premier, zmiany będą dotyczyły tych wszystkich owoców i płodów rolnych, na które można mieć jeszcze wpływ w tym cyklu wegetacyjnym. - Natomiast my chcemy również podejść do całego rynku rolnego w sposób jak najbardziej stabilizacyjny - zapowiedział.

- Przyglądałem się mechanizmom dostępnym w innych państwach, zwłaszcza w państwach członkowskich w Europie Zachodniej - to tam państwa mają te mechanizmy. Oni dysponują różnego rodzaju chłodniami, rezerwami, mechanizmami wyrównawczymi, stabilizacyjnymi - mówił premier. Jego zdaniem, w Polsce brakuje takich mechanizmów, ponieważ w dużym stopniu cały przemysł, również ten dotyczący rezerw, został sprzedany przez poprzedni rząd.

- Nasz rząd jest pierwszym rządem, który nie wyprzedaje majątku narodowego w ogóle - podkreślił.

Zaznaczył, że błędów z 25 lat nie da się naprawić w jeden rok. - Będziemy starali się wprowadzać stopniowo te mechanizmy, które umożliwią nam interweniowanie na rynku w sposób dużo lepszy niż do tej pory - poinformował.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (43)

  • Państwo teoretyczne! 2018-07-27 23:31:25
    Mapy geodezyjno- kartograficzne od lat są sfałszowane, linią interpretacyjną wyłączyli z produkcji rolnej grunty aż za budynki gospodarcze, zgodnie z powyższymi przestępstwami które są podtrzymywane przez ordynację podatkową nie możemy hodować trzody chlewnej w budynkach mieszkalnych itd. Zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, akty notarialne zakupionych wcześniej gruntów rolnych potwierdzają „nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej”, ćwoki powinni tyko wyłączyć z produkcji rolnej grunty spod konturów budynków mieszkalnych.
  • Zając G-9 2018-07-27 15:20:55
    Natura 2000 była rozszerzona do 823 obszarów obejmujących 11% powierzchni kraju. W 2008 r. podjęte zostały prace nad kolejnym rozszerzeniem sieci specjalnych obszarów ochrony siedlisk. We wszystkich województwach powołano Wojewódzkie Zespoły Specjalistyczne, złożone z ekspertów, które opracowały projekt rozszerzenia sieci Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych i zweryfikowaniu projektów zespołów wojewódzkich przez ekspertów z Instytutu Ochrony Przyrody PAN i Radę Ministrów, w dniu 29 października 2009 r. Minister Środowiska przesłano do Komisji Europejskiej. Miejscowość Kamień powiat chełmski woj. Lubelskie 98% powierzani jest strefą specjalną ochrony obszarów Natura 2000 teoretycznie, praktycznie ekosystem został całkowicie zniszczony w związku z aferą gruntową masowego przekształcania gruntów wszystkich klas na mieszkalne. Sawin Gmina po powyższej aferze stoi również na skraju bankructwa.
  • baca56 2018-07-26 15:32:47
    Koleżanki i koledzy!
    Czy ktoś może mi wyjaśnić, o co chodzi w bełkocie zamieszczonym w sześciu komentarzach poniżej? Czy zainstalowano na próbę internet w jakimś psychiatryku? Czy może jednak o coś chodzi, tylko komentatorzy mają trudność ze sformułowaniem problemu?
    • !!! 2018-07-26 16:25:34
      Parówo (...) , pseudo rolniku który żyjesz na nasz kosz z środków unijnych poza nowymi ciągnikami itp ,szmato jeszcze tobie mało?
  • POLSKA PRAWORZĄDNA ZA PIS 2018-07-25 07:16:20
    Jak długo jeszcze będziemy dopłacać z budżetu Państwa do patrologicznego systemu KRUS? Natura 2000 zniszczona, grunty rolne w sposób przestępczy przekształcone na mieszkalne itd. Afera goni aferę , jaki był sens niszczyć trójpodział władzy konstytucyjnej(niezawisłość Sądów).
    • Ciechan, kupiłem działkę obok gazu odwiertu do jądra ziemi do poł ha za 20tyś idąc w ślad za wójtami Gminy Chełm. 2018-07-25 07:25:17
      Mały bandyta Jarosław Kaczyński okradł Nas z dóbr Narodowych w zachodniopomorskim(Skarb Templariuszy) , gnida która nauczyła się z mlekiem szmaty matki żyć na cudzy koszt, powinniśmy spalić żywcem chama i jego zjebaną kurewskĄ rodzinkę po Lechu .
      • robot 2018-07-25 07:39:31
        Twoja matka musiała być bardzo chora i sfrustrowana ,że urodziła takiego upośledzonego idiotę
      • W TYM PAŃSTWIE NIC NIE DZIAŁA, KURESTWO, ZŁODZIEJSTWO, W OBSZRZE GRUNTÓW WSZYSTKO ROZPIERDALA 2018-07-25 19:02:48
        Patologiczna Ustawa PiS w obiegu prawnym, podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku, z dnia 10 lipca 2015roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) budynki i nieruchomości w obrębach miast tracą z każdym dniem na wartości, rynek nieruchomości boryka się z zapaścią większą jak przed II wojną światową, brak Ustawy regulującej należne rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków z obrębów Miast, ustawodawca zamiast w obrębach gmin wyłączyć grunty rolne spod konturów budynków mieszkalnych dopuścił się najcięższego kalibru przestępstw, niszczenia gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze do 0.5ha, statusu Miast to mit, w obecnej sytuacji z uczciwych od dziesiątków lat podatników zrobiono dziadów jak niegdyś w budynkach dla kołchoźników, biedoty obsranej, złodziejskie ograbili Nas ze wszelkich dóbr. Poprzez łamanie prawa odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej.
      • Marek 2018-07-25 21:16:34
        Nie słuchajcie kolejnych urojeń Beaty Mazurek PiS,jak wspomniał wcześniej Jarosław Kaczyński trafi kolejny raz na Oddział Psychiatryczny leczenia szpitalnego mimo iż zabezpieczona dokumentacje zabrali z Ministrem Zdrowia z archiwów Chełmskich(kto tą oszustkę promował ,do obecnej chwili korzysta z usług we władnym biurze siatki szpiegowskiej dawnego KGB ,zdrajców Narodu Polskiego ,wyszkolonego potomka po Oliwiaku z Wysokiej w Chełmie), pod Trybunał Stanu szmaty nie postawią niszczą właśnie Sąd Najwyższy . Wszyscy jesteście pełnoprawnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej, nie będą odbierać wam godności osobistej, dóbr . Rząd Przestępców i Socjalistów(PiS).
      • PiS Zorganizowana grupa przestępcza!!! 2018-07-26 15:03:19
        Zniszczyli całkowicie osobliwą formę ochrony przyrody w Polsce(Natura 2000), okradli „Nas” z należnych środków finansowych za zachowanie ekosystemu w stanie naturalnym, złamali Traktat Ateński z 16.03.2003roku, teraz powołują się na prawo bezprawia w Polsce, 10letni okres przedawnień przestępstw który gwarantuje glejt nietykalności (nie podejmują z urzędu żadnych czynności w przedmiotowych przestępstwach), Konstytucja RP postkomunistyczna- dla złodziei i Andrzeja Dudy, można łamać prawa człowieka-bandyci najcięższego kalibru. Największa Afera gospodarcza w świecie, modernizacji gruntów rolnych wszystkich klas na cele mieszkalne 2011-2014rok, właściciele nawet nie byli stronami postępowań ,art.61 ust.1pkt 4 upzp, dopiero po wydaniu decyzji można przyjąć że dana nieruchomość nie będzie już z żadnego punktu widzenia(opartego o poszczególnych przepisach ustawowych ) uznana za nieruchomość rolną lub leśną czy zachowania ekosystemu Natura 2000 w stanie naturalnym, procedura odrolnienia i odlesienia jest to poprawność przeprowadzonej procedury związanej z wykorzystaniem poszczególnych instrumentów zarządzania przestrzenią na poziomie lokalnym. Przepisy były przejrzyste ,Sądy niezawisłe, należało tylko przestrzegać prawa przez obóz rządzący !
    • POLSKA PRAWORZĄDNA? ZŁODZIEJE !!! 2018-07-25 08:55:17
      Krzysztof Jurgiel przykazał nagrodę na Caritas, uczciwego patriotę odwołali ze stanowiska Ministra, ekipa specjalistów praworządności w Polsce, w USA od dekad nikt nie negocjuje z przestępcami, terrorystami powinni być przesz suwerena obaleni z całą surowością prawa(oszuści schowani pod sutannami).
      • Marek 2018-07-26 10:20:49
        Prace nad zaprojektowaniem sieci Natura 2000 w Polsce w części dotyczącej specjalnych obszarów ochrony siedlisk na ... torfowisk wysokich z Polski północno- wschodniej. (złodziejski Rząd usuną stronę z decyzjami, numerami i datami), ciemnogród był powszechny w IXX-XX wieku, towarzyszom Polski Ludowej coś się pojebało i..
      • Afera gruntowa której też boi się Szydło 2018-07-26 21:56:18
        JESTEM CIEKAW NA CO TERAZ PRZEZACNĄ NIESŁUSZNIE POBRANE NAGRODY PRZYZNANE PRZEZ BYŁĄ PREMIER BEATĘ SZYDŁO?
  • rolnik z Mazowsza 2018-07-18 21:13:56
    Max, a ilu was w tym Komitecie?, bo jak znam chłopów to trudno ich namówić do wspòłdziałania. Macie może stronę internetową?
  • Max 2018-07-18 19:47:39

    Rozerwało gazociąg O czym tu pisać? O tych kilku rozwalonych domach w promieniu kilku kilometrów? Eeee… Tym razem nikogo wszak nie zabiło. Znacznie ciekawsze są tematy zastępcze serwowane przez media. Zachód oskarża nas o faszyzm, rasizm i ..tą…no…ksenofobię. Zarzuty stawiają te same państwa co to jeszcze niedawno wysyłały wojska do Afryki aby zabierać własność tamtejszym tubylcom. Ba…żeby tylko własność…oni łapali Murzynów i batem zmuszali do pracy na plantacjach (też zresztą , po prostu zabranym siłą tym nieszczęśnikom). Szybko się jednak zorientowano iż tańszym od utrzymywania kosztownych wojsk jest „handel” ( perkalik, szklane paciorki za ziemię i bogactwa naturalne) a jawną grabież znacznie ekonomiczniejszym i na pozór moralniejszym jest obłudne zamaskowanie pozorami „praworządności”. Czy myślicie że to już historia?
    Takie USA: Farmer milioner bo na jego polu ropa naftowa! A u nas? Za ziemię pod gazociąg „ewentualna” wypłata „za szkody przy kładzeniu”!!! Potrzebne grunty pod autostradę? Żaden problem – usłużny Sejm w podskokach , raz, dwa, trzy, uchwala specustawę („potrzebną społecznie” jak piszą w polskojęzycznych gazetach – a jakże) i za parę groszy … polskiemu chłopu zabierają ojcowiznę. Ktoś bogaty znów trzepie grubą kasę a media ogłaszają , że to w porządku bo „zgodnie z prawem”!!!)
    „Czemuż on płacze , wszak wolny jak ptacy”. Tak! Może jechać do Londynu by tam na zmywaku… . Czy myślicie że konieczność zapłacenia za mieszkanie i utrzymania dzieci jest mniej skutecznym przymusem do pracy niż niegdyś bicz nadzorcy??? Do nas przyjeżdżają niewolnicy z Ukrainy. I też „nie podskoczą”! Jak każdy wyzuty z ojcowizny, tradycji, religii! Łatwo takimi rządzić!
    A to tylko część SYSTEMU. Jakby komuś zależało na pozbawieniu wsi podstaw materialnej egzystencji! Prawnie zakazane otłuszczone gęsie wątróbki, wożenie koni. Skończono z opłacalnością hodowli świń. Zerwano korzystne kontrakty z Turcją na zbyt bydła rzeźnego bo ubój rytualny jest fe. Teraz dożyna się „futerkowców”. Mleczny krach jest tylko kwestią czasu… . Słyszymy o cierpieniach zwierzątek - czy ktoś słyszał polityka myślącego o polskich chłopach? A zwierzątka będą i tak cierpieć tylko ktoś inny, na przykład pod Londynem, zatrudni byłych już, polskich rolników, do czyszczenia klatek… .
    KOMITET OBRONY CHŁOPÓW
  • Poldi 2018-07-18 17:31:44
    No i był
  • poldi 2018-07-18 13:17:29
    podobno Ardanowski i Morawiecki mają być dziś pod Toruniem u gospodarza i tam przedstawić program
  • adi 2018-07-18 09:08:13
    Nowe podatki i biurokracja?
  • Daro 2018-07-17 22:09:08
    Ciekawe jaki dochód z ha przeliczeniowego będzie w tym roku? Wszak podobno za ich rządów tak zwiększyły się dochody rolników. Ale większy dochód to mniejsze wydatki. Złodziejska zmiana.