PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Motocyklista zginął po zderzeniu z przyczepą rolniczą

Motocyklista zginął po zderzeniu z przyczepą rolniczą Motocyklista wjechał w przyczepę rolniczą pod Myślenicami; Fot. Shutterstock

20-letni motocyklista zginął w wypadku z udziałem ciągnika rolniczego z przyczepą w miejscowości Lipnik pod Myślenicami (woj. małopolskie).



Do zdarzenia doszło wieczorem. Według wstępnych ustaleń śledczych motocyklista wjechał w przyczepę doczepioną do ciągnika w chwili, gdy zespół pojazdów skręcał z drogi na teren prywatnej posesji. Według świadków zdarzenia, przyczepa miała być nieoświetlona.

20-latek kierujący jednośladem zginął na miejscu. Próby reanimacji podejmowane przez ratowników pogotowia okazały się bezskuteczne. Przyczyny wypadku bada prokuratura. Biegli mają za zadanie zbadać zarówno stan techniczny ciągnika i przyczepy, jak i przypuszczalną prędkość motocykla. Śmiertelna ofiara wypadku to policjant z komendy powiatowej w Myślenicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • edek 2018-09-12 21:12:27
    @Sławomir @Rolnik a ja głupi się męczyłem żeby światła zrobić a po uj? Mandat za brak najwyżej dostanę i to wszystko a inni niech rozbijają się o przyczepę ja będę jechał bez świateł i skręcał jak chciał. Co za nieuki bu ha ha ha ha ha Ale to nie do śmiechu wiedząc że takie cymbały jadą na drodze jak Wy nie mówiąc już o waszym sprzęcie.
  • Slawomir 2018-09-12 19:27:30
    A ten motocykl to świateł nie miał, nie widział gdzie jedzie?
    • Pogromca Sławomira 2018-09-12 19:35:08
      Motocykl miał światła przyczepa nie. Czaisz czy nie?
      • Slawomir 2018-09-12 19:50:27
        Aaaa, miał motocykl światła, to mógł je włączyć, widziałby gdzie jedzie, nie walić we wszystko co stoi na drodze.
    • Pogromca Slawomira 2018-09-12 20:16:13
      To mógł chłop też naprawić światła i je włączyć. Inaczej jadąc za takim nawet 20 na H będziesz wyprzedzał a taki Ci skręci nagle i co masz zrobić? Ale nie chłop środkiem drogi i skręca kiedy chce bez świateł.
    • Mo 2018-09-12 20:25:07
      Widać że nie masz prawa jazdy. Jedź po ciemku nawet wolno i czy zobaczysz tak łatwo kogoś bez świateł? Tym bardziej tył przyczepy? Biegli to sprawdzą co z przyczepą i zajmą się właścicielem.
  • Rolnik 2018-09-11 21:47:07
    Ładny przykład "bezpiecznej" jazdy motocyklem zaprezentował. Niech tylko kierujący ciągnikiem nie da się wrobić w sprawstwo wypadku. Powinien się przyznać tylko do nieoświetlonej przyczepy, jeżeli rzeczywiście tak było, natomiast winę za wypadek ponosi tylko i wyłącznie motocyklista.
    • djp 2018-09-11 22:04:07
      Czyli twierdzisz że można sobie jezdzić bezkarnie bez świateł bo i tak winnym się nie będzie? Dlaczego?
      • Rolnik 2018-09-12 20:00:36
        Nie bezkarnie. Za brak świateł przewidziana jest odpowiednia kara w kodeksie ruchu drogowego. Jednak prawo jest tak skonstruowane, że winę ponosi zawsze ten kto kogoś najechał. Oczywiście gdyby miał światła to może można by uniknąć tego wypadku, ale jest to tylko gdybanie. Prawdopodobnie miał tak dużą prędkość, że żadne światła by nie pomogły.
    • djp 2018-09-12 20:20:34
      Rolnik jesteś niedoinformowany. Szkoda mi chłopiny że teraz ma problemy przez ten wypadek ale nie dawno też dwóch pędziło motocyklami a rolnik im skręcił Ci rozbili się na przyczepie a rolnik teraz siedzi w więzieniu. Skoro taki jesteś wszystko wiedzący to go teraz wyciągnij? A ten jak potwierdza że jechał bez świateł to będzie odpowiadał za ten wypadek. Jak w heder wjedzie pijany to czyja wina? Miał mieć zdjęty tak samo ten miał mieć światła. Doucz się.
  • Daro 2018-09-11 20:44:48
    Ja tam światła zawsze sprawdzam. Ale i tak na wszelki wypadek wolę zwolnić i wszystkich przepuścić i upewnić się że nikt mnie nie będzie wyprzedzał. Ale szybki motocykl i tak jest nie do zauważenia i nie zatrzyma się od razu.