PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myśliwi postrzelili kierowcę

Myśliwi postrzelili kierowcę Policja bada okoliczności postrzału kierowcy; Fot. Policja

24-letni kierowca został postrzelony w szyję przez myśliwych polujących w lesie na terenie dzielnicy Czułów w Tychach (woj. śląskie).



Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia, do którego doszło w miniony weekend w rejonie ul. Katowickiej w Tychach. Z ustaleń wynika, że 24-letni mieszkaniec Zabrza wjechał do lasu, gdy w pobliżu trwało polowanie. Myśliwi z miejscowego koła dokonywali odstrzału kaczek.

Przez otwarte okno samochodu do wnętrza pojazdu wpadł pocisk śrutowy i zranił kierowcę w szyję.
Mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście rana okazała się powierzchowna. Życiu i zdrowiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy polowania zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Ponadto policjanci zabezpieczyli 11 sztuk broni należącej do myśliwych, celem dalszych badań. Śledczy ustalają teraz wszelkie okoliczności zaistniałego wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (60)

  • Podlasiak 2018-08-25 12:12:10
    To jeszcze nie ma zakazu polowań na kaczki?
  • Bimber 2018-08-24 07:57:17
    Polecam film Abelarda Gizy "Myśliwi"
    • RRo 2018-08-25 10:28:07
      bardzo mi się podobało. równie dobre, jak stwierdzenie Pawlaka z "Sami Swoi", że "nie będzie mi cudzy samolot po moim niebie latał"
      • Bosak 2018-08-25 11:04:50
        A czy Las jest Twój? Za duże masz mniemanie o sobie. To pozostałości po dawnym ustroju. Za dużo tu nie podskakuj bo już z kumplami jednego takiego cwaniaczka w ambonie w nocy doszliśmy że ma teraz uraz do ambony. Wiem wiem dalej będziesz tutaj cwaniakował zza klawiatury. Tamten też był mądry w pysku z bronią. W nocy na ambonie już taki mądry sam nie był.
      • konsument 2018-08-27 15:57:12
        Bosak,
        tu się wypowiadają myślący rolnicy, a jak czytam ty jedynie umiesz w ryja dać, jeść, spać i srać.
        twój rozum śpi, budzą się demony.
  • Tomek 2018-08-24 06:34:10
    Sprawa jeżeli chodzi o obrażenia zapewne błacha, aczkolwiek fakt prasowy powstał. Musimy mówić ludziom, ze myśliwi mają takie same prawa do lasu jak nie przymierzajac pary w pod krzaczkiem. Musimy też odpidywac takim parafianom, ktorzy nas prawa do polowania chcą pozbawić. Ciężko, ale trza.
  • Piotr 2018-08-23 21:03:55
    Dordzy "ekolodzy" i pseudo obrońcy myśliwi są pozytecznijsi od was bo coś robią w sprawie zwierząt ..poluje się polowano i bedzie się polować bo to w naszej kulturze i obyczajach egzystuje od setek lat ! Nie bądźcie hipokrytami człowiek jest mięsożerny i tyle stowrzony do jedzenia zwierząt ..i tu nie ma wątpliwosci szczególnie w naszej szerokości geograficznej ...więc tu polemika zbedna. Miliony ..powtarzam miliony zwierząt hodujemy i zabijamy z automatu i nie ma problemu nikt nie protestuje ... Zwierzyna w lesie a co za tym idzie gospodarowanie zwierzyna musi iść w parze z łowiectwem ...przecież myśliwym nie zależy by wybić wszystkie zwierzęta wręcz przeciwnie tak ukształtować ich ilość i populację by mogły ich jak największe i jak najbardziej różnorodne gatunki egzystować. Zogda są tacy mysliwi co niegodni ...niedoiczndi zle wzorce ale samo w sobie łowiectwo jest jak gospodaestwo ....nie powinno się pozostawić w samopas bez kontroli .... Tak naprawdę sredbio koło łowieckie strzela około 100szt dzików rocznie co do tysiecy dziennie w ubojniach to wogole jakis pormil !!!!! Nie dajmy się zwariwoac ....poza tym życzę każdej świni w markecie takiej oprawy i takiego podejścia do zwierzecia jak czynią to w wikszosci myśliwi ....naprawdę celebracja i szlachetność zwierzynie jest oddawana w większości przyoadkow . Jak wszędzie znajdą się matoly co psuja i wizerunek i zamazują sszlachetne historyczne rysy łowiectwa .....Naprawdę moda na eko nie zawsze się sprawdza i warto przemyśleć poczysci ..zrozumieć niż pisać tylko że to oprawxy itd. Pozdrawiam wszystkich
    • Pele 2018-08-24 11:27:24
      Tekst dotyczy POSTRZELENIA OSOBY POSTRONNEJ PRZEZ MYŚLIWYCH WYKONUJĄCYCH POLOWANIE człowieku... A Ty nie dość, że BEZ POWODU oczerniasz ludzi, którzy nie widzą w myśliwych takiej "super" postawy jak TY, to jeszcze ich bronisz!!! MIMO, ŻE KTOŚ ZOSTAŁ RANNY a przy odrobinie pecha mógł umrzeć przez idiotę z bronią, który nie powinien jej posiadać skoro nie potrafi jej ODPOWIEDZIALNIE używać! A to, ze ludzie jedzą mięso i zabija się krowy i kury na całym świecie nie tłumaczy tego, że szczuje się lisy psami, strzela ludziom pod domami i STWARZA ZAGROŻENIE ŻYCIA DLA LUDZI SPACERUJĄCYCH PO LESIE. A przypominam tylko, że LAS JEST WSZYSTKICH POLAKÓW A NIE TYLKO MYŚLIWYCH i lepiej, żeby się w końcu z tym pogodzili. Sory za duże litery ale baranowi, który broni swoich zamiast obiektywnie ocenić sytuację trzeba chyba co niektóre rzeczy POGRUBIĆ.
      • Duszek 2018-08-24 12:19:31
        Mysliwi to nie debile . Wypadki wszedzie sie zdarzają, kiedys mysliwy to byl szanowany teraz narobilo sie tych gamoni zielonych i innych pedalow co protestowac przyjada 6l dodge wyciaga rower z bagaznika i jedzie protestowac jako zielony i jak dostanie pare groszy to to morde zamyka i szczesliwy. Swiat jest poje.....any.
    • edek 2018-08-24 11:44:40
      Naucz się czytać ośle. Temat jest o postrzale. Każda dziedzina jest potrzebna. Np. kierowca jest potrzebny ale też będzie rozliczony w wypadku. Myśliwy też nie jest bezkarny jak mu się wydaje.
  • RRo 2018-08-23 11:00:43
    Artek, pogromco myśliwego, i inni oskarżyciele a priori, poczytajcie, nauczcie się a potem wydawajcie wyroki. . . . 1.) obowiązek oznaczenia terenu polowania zbiorowego został wpisany w ustawę z dnia 1 kwietnia, tyle że minister miał opublikować rozporządzenie, jakie tablice, gdzie i kiedy trzeba wystawiać (Art. 42ab punkt 7 ustawy) a dotychczas tego nie zrobił, więc takiego obowiązku jeszcze nie ma, a oznaczać się będzie tylko drogi główne, a nie poboczne. . . . . 2.) każde polowanie zbiorowe w Polsce jest zgłaszane 14 dni wcześniej do gminy, a informacja o nim wywieszona na tablicy w urzędzie. Kierowca i wszyscy obywatele zostali więc poinformowani o polowaniu, a że ogłoszeń w gminie nie czytają, to ich problem i do lasu wchodzą na własne ryzyko. Jak chcesz przejść przez ulicę, to spojrzyj w lewo i w prawo, czy samochód nie jedzie. Jak chcesz wejść do lasu, sprawdź w gminie, kiedy są tam zgłoszone polowania. Myśliwi zgłosili to 14 dni wcześniej, więc maja pierwszeństwo w „byciu w tym dniu w lesie” przed każdym innym, kto tam wchodzi . . . 3) nie ma zakazu strzelania w poziomie do kaczek, za wyjątkiem strzelania ponad głowami ludzi – cytuję rozporządzenie: „wolno strzelać do ptactwa w locie w kierunku naganki lub w kierunku innych myśliwych, jeżeli strzał oddaje się w górę pod kątem nie mniejszym niż 60°, a na linii strzału nie ma gałęzi lub innych przeszkód” czyli nad głowami ludzi wolno strzelać od 60° w górę. Jeżeli w zasięgu wzroku nie ma ludzi, to wolno też strzelać inaczej. . . Gość wjechał do lasu a nie sprawdził wcześnie, czy jest tam polowanie, zgodnie z prawem wjechał na własne ryzyko. Czyli wtargnął na jezdnię wprost pod jadący legalnie i zgodnie z przepisami samochód.
    • Darude 2018-08-23 11:51:02
      Bu ha ha ha RRo a co dopiero płakałeś bo miałem być winny że ktoś spał w zbożu i kombajn zrobił z niego rządek słomy a też nie powinien tam być. Zrozum niereformowalny człowieczku to że wjechał do lasu nie oznacza że trzeba do niego strzelać. Idąc Twoim tępym tokiem myślenia ułomnego to ktoś wyjdzie mi na drogę nie na pasach to go rozjadę i tyle bo po co tam lazł. Widać że STARY ORMOWIEC jesteś i tyle.
      • Koko 2018-08-23 13:03:35
        Do darude a kot do niego szczelał specjalnie to był wypadek i można go było uniknąć stosujac sie do prostych zasady na teren objęty polowaniem nie wchodzę