PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myśliwi wypędzili sportowców z lasu grożąc „kulką”. PZŁ przeprasza i bada sprawę

Myśliwi wypędzili sportowców z lasu grożąc „kulką”. PZŁ przeprasza i bada sprawę

- Zmywasz się, czy chcesz dostać kulkę? – z taką propozycją nie do odrzucenia wyszli do mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów Igora Tracza myśliwi, polujący w lesie na terenie gminy Trąbki Wielkie na Pomorzu.



Mistrz świata trenował tam jak co dzień z grupą 8 młodych adeptów. W pewnym momencie zjawiło się 10 myśliwych ze sztucerami i w niewybrednych słowach zażądali od sportowców natychmiastowego opuszczenia lasu. Według Mistrza w powożeniu, myśliwi zachowywali się arogancko. Twierdzili przy tym, że prawo jest teraz po ich stronie, a jeśli sportowcy zechcą utrudniać im dalej polowanie, to wezwą policjantów, którzy usuną ich siłą.

Igor Tracz nie chciał narażać podopiecznych, ani też wdawać się w polemikę z uzbrojonymi mężczyznami. Przerwał trening, lecz po powrocie poskarżył się na myśliwych do Polskiego Związku Łowieckiego. Sprawę nagłośniła również stacja telewizyjna TVN24.

Rzeczniczka PZŁ Diana Piotrowska przeprosiła sportowców za incydent i obiecała zbadać sprawę. Jeżeli zarzuty wobec myśliwych się potwierdzą, grozi im ponoć postępowanie dyscyplinarne.
Faktem jednak jest, iż w grudniu ub.r. weszła w życie tzw. specustawa ASF, która pozwala myśliwym wyrzucić z lasu osoby, które utrudniają polowanie. W przypadku niezastosowania się do nakazu, nieposłusznemu grozi kara do 5 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (39)

  • kkk 2018-01-24 18:24:48
    Najpierw myśliwi hodują dziki w lesie dokarmiając je. Populacja wraz z dostępem pożywienia przez cały rok zwiększa się. Myśliwi dostają więcej do odstrzału i są bardzo zadowoleni. Natomiast w lecie rośnie ilość szkód w rolnictwie ale myśliwy nie jest w stanie strzelać do dzików kiedy kryją się one w kukurydzy. Informacje od myśliwego. Mówiąc inaczej - myśliwi dzielnie walczą z dzikami które sami wyhodowali.
  • Staś 2018-01-19 05:04:16
    PAŃSTWO PRAWA prywatna własność pola lasy są wydzierżawienie bez zgody właściciela jakiejś grupie społecznej w celu uprawiania swojego hobby, a WŁAŚCICIEL zwierzyny CZYLI SKARB PAŃSTWA nie odpowida za szkody, które wyrządza jego własność. A poza tym mamy WZORCOWY MODEL ŁOWIECTWA.
  • Rolnik myśliwy 2018-01-19 04:32:00
    Jestem myśliwym rolnikiem poluje na swojej ziemi idzie mi to sprawniej jak całemu kołu łowieckiemu którego obwód znajduje sie na mojej ziemi. Dokarmiam zwierzyne i buduje urządzenia łowieckie o niebo lepiej jak inni myśliwi z tego obwodu. Także prosze mi nie wmawiać że myśliwi z kół łowieckich są mi niezbędni ! Gdybym miał możliwość prowadzenia samodzielnej gospodarki łowieckiej na swojej ziemi to wszystko miało by ręce i nogi tak jak ma to miejsce w zachodnich cywilizowanych krajach .
  • rolnik polski 2018-01-18 21:27:32
    Panowie myśliwi w dużej mierze na taką opinię sami zapracowaliście: nie szanujecie cudzej własności, nie wypłacacie uczciwych odszkodowań, najczęściej nie jesteście związani ze społecznością lokalną, wasze obwody łowieckie przydzielane nie wiadomo z jakiego klucza. Tak więc wasze uprzywilejowanie teraz się na was mści a wy dalej tego nie widzicie. Myśliwy powinien być związany z miejscem zamieszkania gdzie zna mieszkańców i problemy ze zwierzyną na danym terenie, dziś jest w obwodzie tylko gościem a zachowuje się jak pan na włościach. Jak to się nie zmieni to i wasz wizerunek w społecznościach lokalnych nie ulegnie zmianie. Do tego naginanie prawa pod siebie i macie to na co zasłużyliście. Do Mirka i innych myśliwych, jak prawo do polowania pójdzie za prawem własności (jak jest na zachodzie) to wówczas wy będziecie prosić o możliwość odpłatnego polowania na ziemi rolnika.

  • Mirek Łęgowski 2018-01-18 20:43:47
    Czy wy drodzy internauci rozumiecie to co piszecie.Od długiego czasu trwa nagonka na myśliwych (a to kogoś postrzelił , a to zabijają biedne zwieżàtka , a to sportowca z lasu Przeginia bo akurat trwa polowanie.O Białowieży nie wspomnę jak to Szyszko robił na niej kase (byłem widziałem tragedia częściowo martwa )o lesie coś tam wiem jestem właścicielem kilkunastu chektarów .Las jest piękny (koszta spore dochody znikome) przyjadą ekoludki w cudzy słowie i są wniebowzieci bo tu sarenka (kutra zgroza pączki wzrosty młodych drzew ,tam dziki widzieli jak buchtuja na polu (kolego i2ha kukurydzy wyjadły)piekne łosie są w okolicy (auto potłuczone bo łoś wybiegł na drogę ,auta się nie boi. Może i w mieście tego nie macie może i pseudo myśliwych widzieliście (ilu ludzi tyle osobowosci) ale są terz O etyczni myśliwi. Nie jestem zwolennikiem strzelania do wszystkiego co w lesie i na polu .Są ludzie (myśliwi ) kurzy potrafią wyciągać Jelenia z bagna przez kilka godzin i cieszą się jak dzieci gdy odbiega do lasu ( przeciesz mogli strzelić krucej by trwało )
  • aaa 2018-01-18 19:58:56
    Trzeba było Rusinkę do tego zaprzęgu podpiąć to by go ochronila
  • C#&$12YT 2018-01-18 19:24:48
    Poprosicie jeszcze myśliwych na swoje pola. I to już za kilka lat. Atakuje i rozwalajcie lowiectwo dalej. Ślepe owieczki. Jak jedna zawarła ogon to i następne. Ekolodzy i Wasiak wam zapłaci bo minister mówił że prace nad ustawą przedłużają się bo chcą znaleźć takie rozwiązanie by odszkodowaniami nie obciążać budżetu państwa. Więc podcinajcie swoją gałąź nadal. Spotka was /wasze tylki twarda rzeczywistość.
  • mlody 2018-01-18 16:59:06
    Myśliwi to jest grupa wzajemnej adoracji. Nie mają za grosz honoru! Od tego roku postanowiłem, że im nie odpuszczę sprawiedliwego szacowania szkód. Jak nie będą chcieli płacić tyle ile się należy idę do sądu. Koledzy nie dajmy się im ! Pewien leśniczy kiedyś mi powiedział, że 3 średnich rolników jest w stanie "położyć" koło na łopatki ! Jak zaczniemy wszyscy kierować sprawy do sądu może zmieni się stosunek do rolników
  • Pop 2018-01-18 16:47:42
    Czemu moja wypowiedź się nie ukazała tylko negatywy mogą to szkoda wchodzić na wasza stronę. DEBILE..!!!!!!!
  • Pop 2018-01-18 16:43:26
    Barany jestescie baran jeździł na rowerosankach był pijany i mu się poprzestawialo zresztą widać jak psy gnoj i meczy żeby go ciągnęły niech on psy na sankach ciąga a mysliwi to porzadni ludzie ja też poluje i jutro na dziki jadę. DaRz bor barany piszcie co chcecie my polowac będziemy to wy





    Gość jechał na rowerosankach i głuchy jest trochę a co do rolników mam kilku znajomych którzy są myśliwym i nikt nie narzeka ze mu ziemię zabierają to są wymysły zlodziejskich fundacij obrońców zwierząt którzy zreja mięso co dzień szanuje tych prawdziwych podrabianych na stosowanie ja sam poluje .
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.164.184